TOP 5 herních novinek pro Windows Phone

TOP 5 herních novinek pro Windows Phone

7. 7. 2014

Majitelé telefonů a tabletů s operačním systémem Windows Phone se mohou těšit na příval nových her. Miucrosoft se totiž plácnul přes kapsu a rozdal 18 miliónů eur startupům a studentům, aby vytvářeli hry výhradně pro tento systém. Tady je pětice prvních vlaštovek a všechny zdarma ke stažení.

Smash Heroes
„Je to jako Angry Birds, akorát z trochu jiné perspektivy“, stojí v jedné z uživatelských recenzí. A skutečně, jistá podobnost u je. I ve Smash Heroes bortíte důmyslné struktury, ve kterých se ukrývají nepřátelé, ale tady na to koukáte ve 3D. Kromě základní dobyvatelské hry najdete ve Smash Heroes také spoustu drobných miniher, jako je kulečník nebo sestřelování plechovek.

Old School Racer 2
I Old School Racer 2 navazuje na odkaz jedné herní legendy, tato se však proslavila ještě na počítačích. Na mysli máme starou dobrou Elastomanii. Ve 2D motorkách nejde ani tak o rychlost, jako spíš o dokonale vyváženou jízdu. Musíte vědět, kdy přidat plyn, kdy brzdit a během to všeho ještě udržovat rovnováhu. Někdy je problém vůbec dojet do cíle.

Salvage
To se takhle sešel vývojář hudebních her Guitar Hero a DJ Hero s autorem závodních simulací Colin McRae Rally, a řekli si, že společně vytvoří hro pro smartphony. Výsledkem jejich společného úsilí je Salvage. Na první pohled obyčejná střílečka s vesmírnými raketkami zaujme hned v prvním levelu principem, na základě kterého vytváří nepřátele a překážky na dráze. Totiž vše, na co ve hře narazíte, se generuje podle rytmu hudby, co běží na pozadí. Škoda, že v základu jsou pouze tři skladby a tím pádem tři levely.

Dark Lands
Nechybí ani český zástupce. Dark Lands je tzv. runner, tedy hra, ve které se neustále utíká zleva doprava. Ale nejen to, v Dark Lands musíte také bojovat. Nekonečná cesta je plná překážek a kreatur a ne všechny se dají přeskočit nebo podlézt.

Picnic Rumble
Najít vhodné místo na piknik může být obtížný úkol, když na vás celý svět útočí. Partička barevných kamarádů si s tím ale pod vaším vedením jistě poradí. Stačí dodržovat jednoduché pravidlo barev: na červeného nepřítele platí červený útok, na žlutého žlutý, na modrého modrý atd. Jednoduchá, ale návyková hříčka.

Čtěte také

Podíl mobilů s nejnovějším Androidem roste, nejrozšířenější je stále verze z roku 2015

Podíl mobilů s nejnovějším Androidem roste, nejrozšířenější je stále verze z roku 2015

Různé Před 23 hodinami

Google aktualizoval statistiky distribuce systému Android. Data vycházejí z návštěv obchodu Google Play za posledních sedm dní. Na...

App Store zavedl předobjednávky. K čemu jsou dobré?

App Store zavedl předobjednávky. K čemu jsou dobré?

Různé Včera

V některých zemích se na App Store objevila nová sekce – předobjednávky. Jde zpravidla o hry, které vycházejí za pár dní....

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail