Šest kroků pro správnou selfie. Znáte je?

Šest kroků pro správnou selfie. Znáte je?

Včera

Nefoťte se proti slunci
Světlo je základ. Zkuste se fotit čelem ke zdroji světla, případně mírně z úhlu. Vyvarujte se však tomu, abyste měli světlo za sebou – nebudete vidět vy ani to, co je za vámi.
 
Více lidí, více selfie
Čím víc lidí se do fotky dostane, tím lépe. Jen si vzpomeňte na oscarovou selfie, která měla 2 miliony retweetnutí na Twitteru.
 
Nebojte se používat zlepšovací aplikace
Základem je Instagram, který fotce dodá retro nádech, případně zachrání nedostatky. Jinak ale můžete zkusit aplikace jako Perfect365, kde lze odstranit drobné vady na kráse.
 
Využívejte zadní fotoaparát
Jasně, s předním fotoaparátem hned vidíte, co fotíte. Nicméně zadní fotoaparát má více megapixelů a fotky z něj jsou tedy kvalitnější.

Nešpulte rty
Zásadně nikdy, za žádných okolností nešpulte rty. Je vědecky potvrzeno, že tzv. duckface (kachní xicht) vám sníží IQ o sto bodů. I Stephen Hawking s ním vypadá jako idiot.
 
Dávejte pozor na své okolí
Dbejte na to, co se kolem vás děje. To platí hlavně pro koupelnové selfie nebo svobodné matky, které se snaží fotit v sexy pózách, nicméně do snímku se dostane i jejich dítě.


 
Bonus: Dávejte si pozor na hořící předměty
Dobrá rada na konec. Pokud se chcete někomu do selfie vetřít, dávejte pozor, co je ve vašem okolí. Hlavně si všímejte svíček, aby vám nechytly vlasy jako slečně na videu…

Čtěte také

Nejkontroverznější mobilní hra? Co třeba simulátor potratu

Nejkontroverznější mobilní hra? Co třeba simulátor potratu

Hra Včera

Diskuzní fóra herního serveru TouchArcade zaměřeného na mobilní hry představují pro nezávislé vývojáře skvělou příležitost, jak dát...

Cvakněte si selfie s Pikachu! Ale rychle, než ze Snapchatu zmizí

Cvakněte si selfie s Pikachu! Ale rychle, než ze Snapchatu zmizí

Aplikace Včera

Snapchat vytáhl v konkurenčním boji s Instagramem těžký kalibr. Oficiální Pikachu filtr pro vaše selfíčka a videa! Přesněji...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail