Chytrý kelímek Vessyl vám řekne všechno o nápojích

Chytrý kelímek Vessyl vám řekne všechno o nápojích

1. 7. 2014

Pokud vás zajímá, co jíte či pijete, za normálních okolností byste to prohnali třeba aplikací Kalorické tabulky, abyste zjistili, jakou má dané jídlo či nápoj energetickou hodnotu. Chytrý kelímek Vessyl tenhle zdlouhavý a nepřesný (jedná se pouze o databázi, která nemusí odpovídat tomu, co máte zrovna na talíři) krok přeskakuje – nádoba dokáže sama poznat, jaký druh nápoje jste do ní nalili. Dokonce rozpozná i to, kolik kalorií obsahuje.

Studio Mark One zatím tají, jak těchto výsledků dosahují, nicméně pro kelímek není problém poznat džus, kávu, nebo pivo. Vessyl si zároveň pamatuje, kolik kafí jste z něj již vypili a kolik kofeinu tak máte v krvi. Případně sleduje váš pitný režim a to třeba i během sportování – Vessyl spolupracuje i s několika sportovními náramky a aplikacemi. Samotný Vessyl má na straně drobná displej, který vám poskytne všechny potřebné informace, nicméně doopravdy chytrým jej dělá až mobilní aplikace ve telefonu.

Přes aplikaci také můžete zanést nápoje, které jste za den vypili, ale Vessylem neprošly. Samotný kelímek vypadá stylově, má víko proti vylití, dobře se drží a poradí si jak se studenými tak i teplými nápoji. Celý projekt je zatím ve fázi předobjednávek. Jeden kelímek vás vyjde na 99 dolarů a k dispozici bude začátkem roku 2015. Více informací o Vessyl najdete na adrese www.myvessyl.com.

Čtěte také

Podíl mobilů s nejnovějším Androidem roste, nejrozšířenější je stále verze z roku 2015

Podíl mobilů s nejnovějším Androidem roste, nejrozšířenější je stále verze z roku 2015

Různé Před 6 hodinami

Google aktualizoval statistiky distribuce systému Android. Data vycházejí z návštěv obchodu Google Play za posledních sedm dní. Na...

App Store zavedl předobjednávky. K čemu jsou dobré?

App Store zavedl předobjednávky. K čemu jsou dobré?

Různé Před 9 hodinami

V některých zemích se na App Store objevila nová sekce – předobjednávky. Jde zpravidla o hry, které vycházejí za pár dní....

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail