Chytrý kelímek Vessyl vám řekne všechno o nápojích

Chytrý kelímek Vessyl vám řekne všechno o nápojích

1. 7. 2014

Pokud vás zajímá, co jíte či pijete, za normálních okolností byste to prohnali třeba aplikací Kalorické tabulky, abyste zjistili, jakou má dané jídlo či nápoj energetickou hodnotu. Chytrý kelímek Vessyl tenhle zdlouhavý a nepřesný (jedná se pouze o databázi, která nemusí odpovídat tomu, co máte zrovna na talíři) krok přeskakuje – nádoba dokáže sama poznat, jaký druh nápoje jste do ní nalili. Dokonce rozpozná i to, kolik kalorií obsahuje.

Studio Mark One zatím tají, jak těchto výsledků dosahují, nicméně pro kelímek není problém poznat džus, kávu, nebo pivo. Vessyl si zároveň pamatuje, kolik kafí jste z něj již vypili a kolik kofeinu tak máte v krvi. Případně sleduje váš pitný režim a to třeba i během sportování – Vessyl spolupracuje i s několika sportovními náramky a aplikacemi. Samotný Vessyl má na straně drobná displej, který vám poskytne všechny potřebné informace, nicméně doopravdy chytrým jej dělá až mobilní aplikace ve telefonu.

Přes aplikaci také můžete zanést nápoje, které jste za den vypili, ale Vessylem neprošly. Samotný kelímek vypadá stylově, má víko proti vylití, dobře se drží a poradí si jak se studenými tak i teplými nápoji. Celý projekt je zatím ve fázi předobjednávek. Jeden kelímek vás vyjde na 99 dolarů a k dispozici bude začátkem roku 2015. Více informací o Vessyl najdete na adrese www.myvessyl.com.

Čtěte také

Jedna z nejsmysluplnějších aplikací Be My Eyes je ke stažení už i na Androidu

Jedna z nejsmysluplnějších aplikací Be My Eyes je ke stažení už i na Androidu

Aplikace Právě teď

Be My Eyes je název jedné z nejsmysluplnějších aplikací na stórech a to přitom vypadá, že skoro nic neumí. Uvnitř najdete jen nastavení a...

V dnešních Applikacích se podíváme na ty nejdivnější apky a zasoutěžíme si o mobil

V dnešních Applikacích se podíváme na ty nejdivnější apky a zasoutěžíme si o mobil

Různé Před 12 hodinami

Téma dnešního dílu se dost špatně vysvětluje… Na Google Play a App Store je ke stažení spousta her, praktických aplikacích, ale...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail