Chytrý kelímek Vessyl vám řekne všechno o nápojích

Chytrý kelímek Vessyl vám řekne všechno o nápojích

15. 8. 2017

Pokud vás zajímá, co jíte či pijete, za normálních okolností byste to prohnali třeba aplikací Kalorické tabulky, abyste zjistili, jakou má dané jídlo či nápoj energetickou hodnotu. Chytrý kelímek Vessyl tenhle zdlouhavý a nepřesný (jedná se pouze o databázi, která nemusí odpovídat tomu, co máte zrovna na talíři) krok přeskakuje – nádoba dokáže sama poznat, jaký druh nápoje jste do ní nalili. Dokonce rozpozná i to, kolik kalorií obsahuje.

Studio Mark One zatím tají, jak těchto výsledků dosahují, nicméně pro kelímek není problém poznat džus, kávu, nebo pivo. Vessyl si zároveň pamatuje, kolik kafí jste z něj již vypili a kolik kofeinu tak máte v krvi. Případně sleduje váš pitný režim a to třeba i během sportování – Vessyl spolupracuje i s několika sportovními náramky a aplikacemi. Samotný Vessyl má na straně drobná displej, který vám poskytne všechny potřebné informace, nicméně doopravdy chytrým jej dělá až mobilní aplikace ve telefonu.

Přes aplikaci také můžete zanést nápoje, které jste za den vypili, ale Vessylem neprošly. Samotný kelímek vypadá stylově, má víko proti vylití, dobře se drží a poradí si jak se studenými tak i teplými nápoji. Celý projekt je zatím ve fázi předobjednávek. Jeden kelímek vás vyjde na 99 dolarů a k dispozici bude začátkem roku 2015. Více informací o Vessyl najdete na adrese www.myvessyl.com.

Čtěte také

Black Desert Online míří na mobily. Vypadá neuvěřitelně!

Black Desert Online míří na mobily. Vypadá neuvěřitelně!

Hra 17. 8. 2017

Black Desert Online patří k nejkomplexnějším online hrám, které si dnes na počítači můžete zahrát. Jen samotný editor avatara je...

Nejkontroverznější mobilní hra? Co třeba simulátor potratu

Nejkontroverznější mobilní hra? Co třeba simulátor potratu

Hra 15. 8. 2017

Diskuzní fóra herního serveru TouchArcade zaměřeného na mobilní hry představují pro nezávislé vývojáře skvělou příležitost, jak dát...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail