Aplikace osekává komunikaci až na Yo

Aplikace osekává komunikaci až na Yo

23. 6. 2014

Yo je nový způsob komunikace. Místo toho, abyste si posílali dlouhé zprávy, nedej bože si telefonovali, svým přátelům pošlete prosté "Yo". Stačí si jenom do seznamu trochu krkolomně zadat všechny přátele, kteří Yo mají, a už si můžete vyměňovat výkřiky radosti, souhlasu nebo prostě jenom upozornění, že na danou osobu myslíte.
 
Ačkoliv myšlenka zní naprosto banálně a aplikace zbytečně (v soukromé debatě bychom šli možná ještě trochu dál), musíme Yo přiznat jisté kouzlo. V dnešní době, kdy se kolem nás všechno odehrává tak rychle, může být i prosté zvolání „Yo“ funkční formou komunikace. Byť je osekaná na dřeň a výkřik vrací člověka někam do doby kamenné.
 
Právě tohle přesvědčilo izraelského investora Moshe Hogega, aby vývojářům přispěl 200 tisíc dolarů. A není sám, autoři projektu již získali 1,2 milionu dolarů. Nejde přitom jenom o viralitu, které se projektu dostalo a díky níž se šíří (Yo nám doporučoval i jeden z návštěvníků sobotní Android RoadShow), ale fakt, že nahrazuje aktuální způsoby dorozumívání.
 
Sam Ro z magazínu Bussines Insider upozorňuje na fenomén tzv. missed calls. Tím samozřejmě myslí klasické prozvánění, nicméně přípomíná, že tenhle způsob domlouvání se v Asii značně vyvinul – více nepřijatých hovorů od jednoho uživatele může znamenat, že přijde na domluvenou schůzku pozdě.
 
Skutečný osud aplikace Yo ukáže až čas. Nicméně stačilo prvních 48 hodin, aby byl kód Yo prolomen a hackeři mohli hláškami otravovat kohokoliv odkudkoliv. Vývojáři pak potvrdili jisté bezpečnostní problémy a na jejich řešení najali odborníky. Díky investici více jak 20 milionů korun si to mohou dovolit…

Aplikaci Yo stahujte zde!

Čtěte také

Into the Dead 2 je zombie runner s příběhem, který se zakousne a nepustí

Into the Dead 2 je zombie runner s příběhem, který se zakousne a nepustí

Hra Včera

Vždycky když už nás zombie hry začnou nudit, vstane z hrobu nějaký čerstvý umrlec, kousne nás do krku a znovu nakazí láskou...

Google Photos najdou fotky vašeho psa nebo kočky podle jména

Google Photos najdou fotky vašeho psa nebo kočky podle jména

Aplikace Včera

Chytrý asistent uvnitř aplikace Fotky Google se naučil nový trik. Vyhledávání „psa“ nebo „kočky“ na fotkách už umí...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail