U Nokia X si upravíte Android i barvu telefonu

U Nokia X si upravíte Android i barvu telefonu

9. 6. 2014

Mobilní telefon Nokia X je novinkou z dílny finského výrobce. Disponuje upravenou verzí operačního systému Android, která designem a přehledností vychází z chváleného rozhraní Windows Phone, ale nabízí uživatelům výhody Androidu – hlavně více aplikací. Navíc, hlavní obrazovku s barevnými dlaždicemi si můžete přizpůsobit přesně podle svého gusta. Stejně jako barevný kryt telefonu!

Všechny aplikace najdete ve speciálním obchodě Nokia Store, který oproti klasickému Obchodu Play zajišťuje vyšší bezpečnostní standardy. O novinkách na vašich sociálních sítích, ale i nových aplikacích, vás pak pravidelně informuje služba Fastlane – neustále tak víte, co se kolem vás děje! Telefon také obsahuje chválené offline mapy a navigaci Here.

Nokia X nabízí čtyřpalcový displej s rozlišením 800x480 pixelů, dvoujádrový procesor a fotoaparát se třemi megapixely. Jedná se o lehký, ale odolný mobil pro mladé lidi, kteří si nechtějí zakoupením telefonu zruinovat rozpočet. A když ho přeci jen někde ztratí, bolet je to moc nebude a za ušetřené peníze si koupí další… A pokud chcete ušetřit ještě víc, brzy budete mít šanci jej vyhrát!

Více podrobností o telefonu Nokia X a příslušenství najdete na oficiálních stránkách.

Čtěte také

Místo pravítka mobil! Jak přesné je měření na bázi rozšířené reality?

Místo pravítka mobil! Jak přesné je měření na bázi rozšířené reality?

Aplikace Před 9 hodinami

Nová verze iOS je tady a s ní i ARKit, tedy technologie zobrazování virtuálních objektů v reálném prostředí. Zatím jsme viděli...

Gmail přinesl jedno drobné, ale velmi praktické vylepšení

Gmail přinesl jedno drobné, ale velmi praktické vylepšení

Aplikace Včera

Nejpoužívanější e-mail na světě je pravidelně aktualizován a vylepšován o nové funkce. Pravidelný uživatel je často ani nepostřehne....

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail