Android Roadshow přivezla do Ostravy i elektrosporťák Tesla!

Android Roadshow přivezla do Ostravy i elektrosporťák Tesla!

4. 6. 2014

Poslední sobotu v květnu odstartovala v Ostravě Android Roadshow 2014. Zájem příznivců této mobilní platformy i chytrých technologií přitom překonal očekávání pořadatelů. My se ale při pohledu na plánek akce ani moc nedivíme. Návštěvníci mohli na místě vidět, jak funguje chytrá domácnost, vyzkoušet si Google Glass nebo se pokochat elektromobilem Tesla Model S.

Registrujte se na Android Roadshow v Praze!

V rámci části zvané SmartHome byla k vidění zařízení, která všichni známe, ale málokoho by je napadlo ovládat mobilem. Nemluvě o tom, jak moc to dokáže zjednodušit život, když přes aplikaci můžete ovládat televizi, osvětlení nebo meteostanici. K vidění byla i chytrá sekačka Robomow, díky které se otravné sekání trávy v podstatě promění v mobilní hru.
 
Na své si přišel i ten, kdo chce být díky mobilním technologiím ve formě. V rámci sekce SmartFit se mohli návštěvníci seznámit s dostupnými fitness náramky. Ty dokáží sledovat průběh vašeho sportování, statistiky zanášet do grafů, případně vám zastoupí živého trenéra. Jejich největším přínosem je však motivace se sebou něco dělat. V tomhle ohledu funguje i třeba chytrá váha, která změří tuk v těle a přes WiFi sdílí údaje do počítače.

 
Kolem tzv. wearables, tedy kusů techniky, které nosíme přímo na těle, se točil i stánek nazvaný jasně Chytré hodinářství. Pokud jste zvažovali zakoupení chytrých hodinek, či jste chtěli zjistit, k čemu vlastně jsou, tohle bylo to správné místo. Vystaveny byly snad všechny aktuálně dostupné modely chytrých hodinek. A k dispozici byli i redaktoři webového portálu SvětAndroida, kteří se rádi podělili o svoje vlastní zkušenosti.
 
Mezi největší zajímavosti ostravské Android Roadshow 2014 patřily jistě chytré brýle Google Glass – na vlastní oči jste se mohli podívat do budoucnosti. K vidění byl i sportovní vůz Tesla Model S. Jedná se o elektromobil, který vypadá jako skutečné auto a ne jen jako hračka z Kindervajíčka. Nutno dodat, že díky sportovním křivkám vozu by se za vámi otočil kdekdo. Model S navíc disponuje výkonem 416 koní a z nuly na sto zrychlí za 4 vteřiny, což byste u svého autíčka na baterky hledali marně.
 
Android Roadshow toho v Ostravě ukazovala mnohem více a pokud byste se chtěli akce zúčastnit osobně, stále můžete – 21. června se totiž koná v Praze! Další podrobnosti i možnost registrovat se najdete na webu www.androidroadshow.cz. Během prázdnin pak celá akce zavítá ještě do dalších českých měst. Jejich volbu však pořadatelé chtějí nechat na samotných návštěvnících.

Čtěte také

Podíl mobilů s nejnovějším Androidem roste, nejrozšířenější je stále verze z roku 2015

Podíl mobilů s nejnovějším Androidem roste, nejrozšířenější je stále verze z roku 2015

Různé Před 6 hodinami

Google aktualizoval statistiky distribuce systému Android. Data vycházejí z návštěv obchodu Google Play za posledních sedm dní. Na...

App Store zavedl předobjednávky. K čemu jsou dobré?

App Store zavedl předobjednávky. K čemu jsou dobré?

Různé Před 9 hodinami

V některých zemích se na App Store objevila nová sekce – předobjednávky. Jde zpravidla o hry, které vycházejí za pár dní....

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail