Úvod Novinky ​Vědci z MIT se podívali na selfie. Chtějí je zlepšit!

​Vědci z MIT se podívali na selfie. Chtějí je zlepšit!

​Vědci z MIT se podívali na selfie. Chtějí je zlepšit!
Selfies sice byly zvoleny výrazem roku 2013, ale skutečný boom zažíváme až nyní. Fotky sebe sama dělají obyčejní lidé, celebrity, sportovci i politici. A to i ti čeští. Není tak divu, že se tenhle fenomén dostal i do hledáčku vědců z amerického MIT (Massachusettský technologický institut). Tam se pokusili vytvořit speciální algoritmus, který by i tu nejobyčejnější selfie proměnil v umělecké dílo.
 
Abyste tomu rozuměli, vědci ve spolupráci se společností Adobe a University of Virginia studovali dílo předních fotografů, přesněji jimi pořízené portréty. Pokud se o fotografii nezajímáte, tak vám jména jako Richard Avedon, Diane Arbu nebo Martin Schoeller nic neřeknou, faktem ale je že, jejich fotky vypadají krásně. A stejně tak mohou brzy vypadat i ty vaše!

 
Algoritmus si pohraje s barvami, kontrastem, upraví i nasvětlení obličeje, takže výsledek vypadá jako práce profesionálního fotografa s drahou zrcadlovkou, ačkoliv jste fotku pořídili vy sami. Na večírku. Mobilem. Tým momentálně hledá způsob, jak svoje snažení proměnit v aplikaci, kterou by mohl používat kdokoliv. Kéž by společně s tím přišli i s novým výrazem. Selfie už nám leze krkem…

Zdroj: GizmodoČtěte také:

Komentáře