Vyhoďte svůj telefon až do nebe

Vyhoďte svůj telefon až do nebe

15. 8. 2017

Mobilní aplikace Send Me To Heaven, kterou Mikoláš s Ivou testovali v rámci druhého dílu televizní Applikace, u vás vzbudil docela velký zájem. Kuriózní na tom je, že jde v podstatě o jedinou appku v našem pořadu, u které velmi nedoporučujeme, abyste jí stahovali, třeba oproti Shazam nebo Wunderlist
 
Každopádně, Send Me To Heaven je jednoduchá aplikace, která měří výšku, do které jste svůj mobilní telefon schopní vyhodit. Čím výš vyletí, tím větší je šance, že se umístíte nahoře v celosvětovém žebříčku. Společně s tím však stoupá i pravděpodobnost, že při dopadu telefon nechytnete a rozmáznete jej o zem.
 
Mohli bychom napsat, že tenhle geniální nápad, který vzbudil zájem nejen mezi našimi diváky, ale i mezi uživateli mobilních telefonů kolem celého světa, na aplikace nahlíží s typicky českým humorem, a nebyli bychom daleko od pravdy – za Send Me To Heaven totiž stojí umělec Petr Svarovsky původem z Prahy.
 
Ten se v interview pro magazín Wired svěřil, jak jeho aplikace funguje a že jí není lehké zmást. Podle Svarovskyho si SMTH hlídá dobu, kdy je telefon v nulové gravitaci, tedy dobu od vyhození do dopadu zpět do vašich rukou nebo na chodník. Tento údaj pak vydělí dvěma a odvodí z něj výšku, do které smartphone doletěl.
 
Velká šance, že telefon rozflákáte, donutila Apple nepovolit aplikaci vydání na AppStore. SMTH je tak dispozici pouze na Google Play, kde se také lidé chlubí tím, jaký telefon rozbili. My tak důrazně doporučujeme aplikaci nezkoušet, ale pokud už se pro to rozhodnete, musíte použít prak, abyste vůbec mohli uvažovat o rekordu.

SMTH je jednou z několika zajímavých aplikací, které Svarovsky vyrobil. Na nápadu se mu prý líbil kontrast hrozně drahých mobilních zařízení a úplně stupidního chování lidí, kteří je hází do vzduchu. Jak prozradil v rozhovoru pro web AndroidPortal, velký zájem ho překvapil stejně jako to, do jaké výšky jsou ochotní svůj telefon házet.

Čtěte také

Black Desert Online míří na mobily. Vypadá neuvěřitelně!

Black Desert Online míří na mobily. Vypadá neuvěřitelně!

Hra Včera

Black Desert Online patří k nejkomplexnějším online hrám, které si dnes na počítači můžete zahrát. Jen samotný editor avatara je...

Nejkontroverznější mobilní hra? Co třeba simulátor potratu

Nejkontroverznější mobilní hra? Co třeba simulátor potratu

Hra 15. 8. 2017

Diskuzní fóra herního serveru TouchArcade zaměřeného na mobilní hry představují pro nezávislé vývojáře skvělou příležitost, jak dát...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail