Brýle s místem pro mobil. Virtuální realita podle Samsungu

Brýle s místem pro mobil. Virtuální realita podle Samsungu

1. 6. 2014

Ilustrační obrázek. Jedná se o brýle Vrase.

Je tomu pár dní, co jsme psali o tom, že si také Samsung hraje s virtuální realitou, kterou navíc měly pohánět mobilní telefony nové generace. Tahle myšlenka nyní díky zákulisním informacím dostala jasnější kontury – mobilní telefony by se měly zasunout do speciálních brýlí a sloužit jako displej. Nejde přitom o nic nového, podobných projektů je na internetu k nalezení hned několik. Jejich autoři dokonce úspěšně vybrali peníze na crowdfundingových serverech jako je třeba Kickstarter (např. Vrase nebo Altergaze).
 
Celé to funguje tak, že si na hlavu nasadíte speciální brýle a před ně zasunete svůj mobilní telefon. Speciální aplikace pak na displeji začne promítat obrazy pro každé oko zvlášť, gyroskopy a další senzory v mobilním telefonu pal sledují pohyb hlavy. Výsledkem je tak virtuální realita, ve které se můžete rozhlížet kolem sebe. Na brýlích by mělo být i zvláštní tlačítko, které aktivuje zadní fotoaparát mobilu – to aby se člověk mohl vrátit zpátky do své reality, aniž by musel sundávat brýle.


Brýle Altergaze se v podstatě celé vytisknou pomocí 3D tiskárny.

Zajímavá je však informace, že Samsung spolupracuje se společností Oculus Rift (nedávno byla zakoupena Facebookem), která je kvalitní virtuální realitě v podstatě na dosah. Už nyní jsou po světě stovky speciálních brýlí Oculus Rift, které vám dokáží zprostředkovat neuvěřitelně silné zážitky. Ať již jde o procházky fantaskními místy, jízdy po šílených horských dráhách nebo předělávky klasických videoher. Jejich jedním nedostatkem bylo zatím nízké rozlišení obrazu.
 
A to je také důvod, proč zní spolupráce tak reálně. Mohou z ní těžit obě společnosti. Samsung získává důležité informace o programování software, Oculus Rift má zase přístup k velmi jemným displejům. Pro fanoušky virtuální reality jde tak o dvě zajímavé zprávy v jedné. Ačkoliv jde zatím jenom o nepotvrzené informace, vypadají velmi reálně.
 
Zdroj: Engadget

Čtěte také

Shadowgun Legends je na Google Play. Zahrát si budete moci až příští měsíc

Shadowgun Legends je na Google Play. Zahrát si budete moci až příští měsíc

Hra Včera

Není sporu o tom, že Shadowgun Legends patří k aktuálně nejočekávanějším mobilním hrám, a to nejen v domácím Česku. Dlouhé...

Pára nad čajem, ohňostroj na obloze…. Vimage rozhýbe vaše fotky stylovými efekty

Pára nad čajem, ohňostroj na obloze…. Vimage rozhýbe vaše fotky stylovými efekty

Aplikace Včera

Co jsou to cinemagrafy, to už jsme si definovali při seznámení s aplikací Loopsie. Nepamatujete? Dalo by se říct, že je to něco mezi...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail