Apple kupuje Beats. Chce vlastní hudební streaming

Apple kupuje Beats. Chce vlastní hudební streaming

29. 5. 2014

Apple potvrdil akvizici společnosti Beats vedenou rapperem Dr. Dre. Technologický gigant s jablečným logem zaplatí 3 miliardy dolarů – 2,6 miliardy v hotovosti a zbývajících 400 milionů v akciích. Jedná se tak o největší akvizici Applu v historii.

Společnost Beats nejspíš znáte kvůli sluchátkám, za která si jejich výrobce nechá docela dobře zaplatit. Cílem Apple ale zřejmě nebyl zájem o vlastní sluchadla, navíc s hodně diskutovanou kvalitou, ale hudební streamovací služba Beats Music. Ta přitom odstartovala teprve začátkem tohoto roku.

Beats jsou tak jedním z nejmladších bojovníků o zájem hudebních posluchačů. Podobně jako Spotify, Google Play Music, Rdio nebo Deezer nabízí i Beats Music hudební streaming na bázi měsíčního předplatného. Zaplatíte 10 dolarů a máte k dispozici celý katalog skladeb - 20 milionů kusů.

Beats však láká na možnost doporučování hudby. Tu mají vybírat známí hudebníci i hudební magazíny. Navíc, Beats mají nabízet volbu hudby pro daný okamžik a dané místo – na základě času a místa doporučí skladby, které by mohly doplnit kouzlo okamžiku.

Právě rostoucí popularita streamování hudby a úpadek prodeje skladeb a celých alb, který začal loni, donutily Apple hledat řešení. A tím celkem logicky bylo místo vývoje vlastního streamingu nějaký hotový produkt koupit. iTunes nebudou fungovat věčně.

Kuriózní na celé situaci je fakt, že HTC ještě loni mělo v Beats podíl, kterého se koncem roku 2013 zbavilo. Svých 24,84 procent HTC prodalo za 265 milionů dolarů.

Čtěte také

Velký test bezdrátových sluchátek v dnešních Applikacích. Dívejte se v 10:25!

Velký test bezdrátových sluchátek v dnešních Applikacích. Dívejte se v 10:25!

Různé Před 15 hodinami

Další a další mobily opouštějí tradiční jack, a proto jsme si řekli, že je nejvyšší čas otestovat bezdrátová sluchátka. Na trhu jsou...

Nábor pilotů dronů proběhne ve videohře. Hraje se o 1,6 milionu!

Nábor pilotů dronů proběhne ve videohře. Hraje se o 1,6 milionu!

Různé 15. 11. 2017

Pokud sledujete pravidelně Applikace, určitě vám neunikl díl věnovaný závodním dronům. Aleš s Veronikou se zúčastnili českých...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail