Apple kupuje Beats. Chce vlastní hudební streaming

Apple kupuje Beats. Chce vlastní hudební streaming

29. 5. 2014

Apple potvrdil akvizici společnosti Beats vedenou rapperem Dr. Dre. Technologický gigant s jablečným logem zaplatí 3 miliardy dolarů – 2,6 miliardy v hotovosti a zbývajících 400 milionů v akciích. Jedná se tak o největší akvizici Applu v historii.

Společnost Beats nejspíš znáte kvůli sluchátkám, za která si jejich výrobce nechá docela dobře zaplatit. Cílem Apple ale zřejmě nebyl zájem o vlastní sluchadla, navíc s hodně diskutovanou kvalitou, ale hudební streamovací služba Beats Music. Ta přitom odstartovala teprve začátkem tohoto roku.

Beats jsou tak jedním z nejmladších bojovníků o zájem hudebních posluchačů. Podobně jako Spotify, Google Play Music, Rdio nebo Deezer nabízí i Beats Music hudební streaming na bázi měsíčního předplatného. Zaplatíte 10 dolarů a máte k dispozici celý katalog skladeb - 20 milionů kusů.

Beats však láká na možnost doporučování hudby. Tu mají vybírat známí hudebníci i hudební magazíny. Navíc, Beats mají nabízet volbu hudby pro daný okamžik a dané místo – na základě času a místa doporučí skladby, které by mohly doplnit kouzlo okamžiku.

Právě rostoucí popularita streamování hudby a úpadek prodeje skladeb a celých alb, který začal loni, donutily Apple hledat řešení. A tím celkem logicky bylo místo vývoje vlastního streamingu nějaký hotový produkt koupit. iTunes nebudou fungovat věčně.

Kuriózní na celé situaci je fakt, že HTC ještě loni mělo v Beats podíl, kterého se koncem roku 2013 zbavilo. Svých 24,84 procent HTC prodalo za 265 milionů dolarů.

Čtěte také

Umělý prst vám uleví od svajpování na Tinderu

Umělý prst vám uleví od svajpování na Tinderu

Vychytávka Před 8 hodinami

Každý někoho takového známe. Kamarád nebo kamarádka s hlavou neustále zabořenou do mobilu. A svapuje, svajpuje… Seznamka Tinder...

V dnešních Applikacích otestujeme chytré auto. Dívejte se v 11:15 na Prima COOL!

V dnešních Applikacích otestujeme chytré auto. Dívejte se v 11:15 na Prima COOL!

Různé Před 18 hodinami

Auto ovládané mobilem na dálku? To není sci-fi! V dnešních Applikacích vám jedno takové ukážeme a otestujeme i jeho další funkce....

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail