LG představilo novinku LG3 s velmi jemným displejem

LG představilo novinku LG3 s velmi jemným displejem

28. 5. 2014

LG v úterý večer představilo nejnovější mobilní telefon LG G3. Ten zaujal hlavně displejem 5,5 palce s rozlišením 2560 x 1440 pixelů. Novináři, kteří byli na londýnské akci a mohli si telefon osahat, pak pochvalují jas telefonu, ale kritizují jeho kontrast a podání barev. Faktem ale je, že je displej velmi jemný a texty nebo fotky na něm vypadají náramně. Fotoaparát s 13 megapixely pak vylepšuje laserový autofocus, díky kterému by mělo být ostření rychlé a hlavně přesné i za horších světelných podmínek. Výčet základních informací pak doplníme ještě čtyřjádrovým procesorem s výkonem až 2,5 GHz.

Zajímavá je pak i aplikační výbava – v telefonu je předinstalovaná fitness aplikace LG Health (hlavně kvůli chytrým hodinkám LG G Watch, které však LG v podstatě neukázalo) nebo apka Smart Notice, což je „asistentka“, která vám připomene nepřijaté hovory, případně doporučí smazat aplikace, které nepoužíváte. Částečně tak nahrazuje naše oblíbené aplikace jako IFTTT nebo Agent. G3 bude také disponovat pouzdrem QuickCircle, které vám zobrazí informace o šeštici nejčastěji používaných aplikací stejně jako o příchozích hovorech či zprávách. Zároveň díky němu půjde telefon bezdrátově nabíjet.

Cena telefonu byla stanovena na 16 199 korun (16GB verze) a 17 199 (32GB verze). Telefon by se měl do prodeje dostat 1. července.

Čtěte také

Applikace jsou zpátky! V prvním díle se věnujeme olympiádě

Applikace jsou zpátky! V prvním díle se věnujeme olympiádě

Různé Včera

První díl nové řady Applikací připadnul na začátek února. Téma je tedy jasné: olympiáda. Otestovali jsme dvě olympijské aplikace. Obě...

Stačí poslat esemeskou jedno písmeno a iPhone se restartuje

Stačí poslat esemeskou jedno písmeno a iPhone se restartuje

Různé Včera

Sotva Apple opravil chybu chaiOS, kdy se iPhone zaseknul po obdržení odkazu na jeden konkrétní web, a už je tu další. Tentokrát dělá...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail