Úvod Novinky Spěte chytře. Používejte na to appky!

Spěte chytře. Používejte na to appky!

Spěte chytře. Používejte na to appky!
Dobré ráno! Pokud jste se zase špatně vyspali, na snídani koukáte se zalepenýma očima a do práce nebo školy cestujete jako zombie, asi něco děláte špatně. Naštěstí je tady Applikace, aby vám poradila, co to je a jak na to vyzrát!

Mobilní telefon vám dokáže pomoci i v okamžiku, kdy ho vlastně vůbec nepoužíváte - ve spánku. Existuje spousta aplikací, které vám s ním mohou pomoci. Nebo to alespoň tvrdí. Ať jde o relaxační appky, které vás za zvuku šumení moře přenesou do říše snů, nebo chytré budíky a měřiče spánkové aktivity, které slibují, že vás probudí v ten nejvhodnější okamžik.

V redakci tak momentálně testujeme applikace Sleepbot (populární a Android je také Sleep as Android) nebo Sleep Cycle Alarm Clock. Ty si před spaním zapnete a s telefonem je strčíte pod prostěradlo, na kterém ležíte. Podle vašich pohybů pak aplikace poznají, jak kvalitní spánek zrovna máte, a pokusí se vás vzbudit v okamžik, kdy se nejvíc vrtíte - máte spánek nejslabší.

Appky mají na budík okno velké třicet minut, ve kterém vás mají vzbudit, přičemž z našich zkušeností mají tendenci začít pípat hned na začátku. Je tak nutné s tím počítat a čas probuzení trochu posunout. Pokud nás budík vzbudil o půl hodiny dříve, než jsme plánovali, do vstávání jsme se zrovna nehrnuli.

Průběh vašeho spánku pak appka vyhodí do přehledného grafu a některé vás dokážou i nahrávat, pokud například mluvíte ze spaní. Důležité je mít telefon celou noc zapojený do elektřiny, jelikož spotřeba baterky je poměrně výrazná. Pokud vy sami používáte nějakou spací aplikaci, dejte nám o ní vědět! A nebojte se napsat i svůj názor.

My máme v merku máme ještě appku DreamZ na navození lucidních snů - jde v podstatě o klasický chytrý budík, který vám ale dokáže v noci dávat určité impulzy, díky nimž si máte uvědomit, že spíte a svůj sen pak můžete ovlivňovat sami podle sebe.
Galerie

Čtěte také:

Komentáře