Facebook představil dětskou verzi Messengeru pro uživatele mladší 13 let

Facebook představil dětskou verzi Messengeru pro uživatele mladší 13 let

Aplikace 4. 12. 2017

Asi víte, že Facebook, potažmo Messenger nesmí používat děti mladší 13 let. To ale neznamená, že by Facebook děti ignoroval. Před časem zkoušel nalákat teenagery na sociální síť Lifestage, ale bez úspěchu. Nyní uvádí Messenger Kids coby komunikační platformu pro děti od 6 do 13 let, ovšem používat ji prý mohou děti i mladší.

Záleží hlavně na souhlasu rodičů. Messenger Kids je odlehčenou a do jisté míry cenzurovanou verzí komunikační aplikace. Vytvoření účtu, ani přidávání přátel se neobejde bez souhlasu rodičů. Uživatelé Messenger Kids po založení účtu není možné vyhledávat na Facebooku ani na Messengeru. Facebook se tak snaží ochránit malé uživatele před internetovými predátory, zároveň tím ale dost komplikuje přidávání nových přátel. Dítě si například může přidat spolužáka do přátel jen pokud jsou rodiče obou děti přáteli na Facebooku.Když odhlédneme od zabezpečení, tak aplikace funguje jako klasický Messenger. Děti si mohou psát, volat i to i prostřednictvím videohovorů. Masky, gify a samolepky byly ovšem vybrány s ohledem na jejich věk. Systém zároveň hlídá, aby si neposílaly nevhodné fotky, nadávky apod.

Messenger Kids je v tuto chvíli ke stažení pouze na americkém App Store a není známo, zda a kdy případně bude rozšířeny na další platformy a trhy.

Čtěte také

5 důvodů, proč budete Huawei Mate 10 Pro-klínat

5 důvodů, proč budete Huawei Mate 10 Pro-klínat

Vychytávka Před 19 hodinami

Na podzim dorazil do prodeje nový flagship mobil od čínského Huawei. Na telefon se na internetu strhla samá chvála, nicméně je důležité...

Podíl mobilů s nejnovějším Androidem roste, nejrozšířenější je stále verze z roku 2015

Podíl mobilů s nejnovějším Androidem roste, nejrozšířenější je stále verze z roku 2015

Různé 12. 12. 2017

Google aktualizoval statistiky distribuce systému Android. Data vycházejí z návštěv obchodu Google Play za posledních sedm dní. Na...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail