To nejdůležitější z konference Applu na jednom místě

To nejdůležitější z konference Applu na jednom místě

Různé 13. 9. 2017

Od konference Applu se čekalo především oznámení nového iPhonu. Dočkali jsme se hned tří a to nebyly jediné novinky, které Apple předvedl.Nový iPhone X
Nemůžeme začít jinak, než oznámením zbrusu nového iPhonu X. Mobil potvrdil když ne všechny, tak většinu spekulací. Apple konečně představil telefon s displejem pokrývajícím přes 90 % přední plochy mobilu. Tak zvaný Super Retina displej s uhlopříčkou 5,8 palce využívá technologie OLED, nabízí rozlišení 2436x1125 a podporu HDR.
Telefon nemá tlačítko Home. Ovládá se jednoduchými gesty a odemyká přes Face ID neboli detekcí obličeje. Uvnitř telefonu je nový A11 Bionic čip, který je o čtvrtinu výkonnější než předešlá generace. Potvrdily se rovněž spekulace o bezdrátovém nabíjení (Apple dokonce představil nabíječku pro iPhone, Apple Watch a bezdrátová sluchátka) a částečně i o foťáku. Duální kamera zvládne natáčet 4K video v 60 snímcích za sekundu nebo full HD až ve 240 snímcích (ideální pro zpomalené záběry). Nejvíc nás ale zaujaly různé módy osvětlení pro portréty.

iPhony 8 a 8 Plus
Kromě „desítky“ byly představeny také inovované verze stávající generace. Mobily jsou výkonnější, podporují bezdrátové nabíjení, mají lepší foťák(y) i displej, ale jinak se mnoho neliší od iPhonu 7, respektive 7 Plus.

Nové Apple Watch
Nové hodinky mají především integrovanou SIM kartu (v prodeji bude i model bez), takže se dost dobře obejdou bez mobilu. Dá se přes ně volat, psát zprávy a umí také streamovat hudbu. Zmínku zaslouží i nový procesor, který mimo jiné prodlužuje výdrž až 18 hodin.

Nová Apple TV
Nová Apple TV podporuje rozlišení 4K a HDR zobrazení. Cena filmů však zůstane stejná a pokud už nějaké filmy vlastníte, získáte 4K verzi zdarma.
 

Čtěte také

Velký test bezdrátových sluchátek v dnešních Applikacích. Dívejte se v 10:25!

Velký test bezdrátových sluchátek v dnešních Applikacích. Dívejte se v 10:25!

Různé Před 15 hodinami

Další a další mobily opouštějí tradiční jack, a proto jsme si řekli, že je nejvyšší čas otestovat bezdrátová sluchátka. Na trhu jsou...

Nábor pilotů dronů proběhne ve videohře. Hraje se o 1,6 milionu!

Nábor pilotů dronů proběhne ve videohře. Hraje se o 1,6 milionu!

Různé 15. 11. 2017

Pokud sledujete pravidelně Applikace, určitě vám neunikl díl věnovaný závodním dronům. Aleš s Veronikou se zúčastnili českých...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail