Králem může být jen jeden. Bude to opět HTC One?

Králem může být jen jeden. Bude to opět HTC One?

3. 5. 2014

Tchajwanský výrobce mobilních telefonů to novinářům nedělá jednoduché. Svojí novinku pojmenoval stejně jako loňský model. Musíme je tak odlišovat podle kódového označení a to jako M7 a M8. Navíc, na první pohled to vypadá, že jsou změny jenom kosmetické. Co ostatně vylepšovat na telefonu, který byl takřka dokonalý.

Všimnout si však můžeme toho, že je telefon trochu kulatější, o něco málo větší (nyní má 146 milimetrů na výšku) a o něco málo těžší (nový model váží 160 gramů). Nejnovější model má displej o velikosti 5 palců a fullHD rozlišení. Zvýšil se i výkon, jelikož uvnitř tepe čtyřjádrový procesor s frekvencí 2,2 GHz. Zadní fotoaparát pak má 5 ultrapixelů. Ale…
 
První výraznou změnou je právě fotoaparát, resp. hned dva fotoaparáty na zadní straně. Díky tomu umí HTC One fotku přeostřovat až potom, co jí vyfotíte! Druhý fotoaparát nepomáhá dělat fotky ve vyšším rozlišení, ale rozpoznává hloubku zachyceného snímku, takže můžete zaostřit, co potřebujete, a zbytek bude stylově rozmazaný.

Druhou velkou novinkou je pak fakt, že HTC One disponuje senzory na měření vaší fyzičky, které spolupracují přímo s aplikacemi společnosti Fitbit. Nepotřebujete tak žádný náramek a vystačíte si s pouhým telefonem, abyste věděli, kolik toho za den nachodíte a kolik kalorií denně spálíte.
 
Kromě spousty drobných novinek a zajímavostí nás pak ještě potěšila technologie Motion Launch, díky které je možné telefon ovládat gesty. Stačí deaktivovanému telefonu zaťukat na displej a on se probudí. Přejetím prstem ze strany na stranu skočíte rovnou do BlinkFeed a podobných zkratek nabízí Motion Launch hned několik.
 
HTC One M8 také nabízí speciální režim zvaný extrémní úspora energie. Díky němu vydrží nabitý až čtrnáct dní. Telefon tak odřízne přístup k většině aplikací a funkcí, aby ušetřil energii. Stále však budete moci telefonovat, psát zprávy a dokonce přijímat e-maily. Konečně se dostáváme do situace, kdy nebude nutné po kapsách tahat napájecí kabely…

HTC se tak podařilo překonat sebe sama a nový model dělá již tak dobrý telefon ještě lepším. HTC One je k dispozici již nyní a to za cenu kolem 17ti tisíc korun.

Čtěte také

Into the Dead 2 je zombie runner s příběhem, který se zakousne a nepustí

Into the Dead 2 je zombie runner s příběhem, který se zakousne a nepustí

Hra 16. 10. 2017

Vždycky když už nás zombie hry začnou nudit, vstane z hrobu nějaký čerstvý umrlec, kousne nás do krku a znovu nakazí láskou...

Google Photos najdou fotky vašeho psa nebo kočky podle jména

Google Photos najdou fotky vašeho psa nebo kočky podle jména

Aplikace 16. 10. 2017

Chytrý asistent uvnitř aplikace Fotky Google se naučil nový trik. Vyhledávání „psa“ nebo „kočky“ na fotkách už umí...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail