Úvod Novinky Foursquare se zbaví check-inů. Počkejte na Swarm

Foursquare se zbaví check-inů. Počkejte na Swarm

Foursquare se zbaví check-inů. Počkejte na Swarm
O Foursquare mluvíme v Applikacích pravidelně. Aby také ne, je to jedna z prvních aplikací, kterou si do telefonu nainstalujeme. Jedna z mála, kterou používáme doopravdy pravidelně. Tým, který za Foursquare stojí, pak vypustil informaci, že svojí aplikaci rozdělí na dvě.
 
Jedna, která se bude jmenovat Foursquare i nadále, bude hlavně o objevování nových míst a podniků – cílem autorů je, aby vám aplikace doporučila restaurace na základě vašich předchozích návštěv a preferencí.
 
Druhá aplikace pak ponese název Swarm podle jednoho z odznaků, které jste mohli s Foursquare získat. Díky Swarm se budete sdílet svojí polohu (checkovat se), sbírat body a nové badge – odznaky. Obě aplikace mají být i nadále propojené, ale v první se prostě nechecknete.
 
Autoři Foursquare svá rozhodnutí odůvodňují tím, že většina uživatelů používala aplikaci jedním nebo druhým způsobem. Jen každý dvacátý uživatel však Foursquare používal k hledání podniků a sdílení s přáteli, že se v nich nachází.
 
Ačkoliv patříme k minoritě, která dělala obojí, tohle rozhodnutí chápeme. Otázkou je, jak to bude ve výsledku fungovat. Aplikace Swarm by měla vyjít během několika týdnů na iOS a Android. Verze pro Windows Phone dorazí ještě o něco pozdějí…


Čtěte také:

Komentáře