Úvod Novinky ​Výrobce kamer představil mobil s holografickým displejem

​Výrobce kamer představil mobil s holografickým displejem

​Výrobce kamer představil mobil s holografickým displejem
Na portálech komunitního financování, jako je Kickstarter nebo IndieGoGo, není o odvážné nápady nouze. Jenže tohle je trochu jiný případ, za tímhle nevšedním nápadem stojí etablovaný výrobce filmařské techniky RED. Společnost překvapila oznámením prvního mobilního telefonu s holografickým displejem. Moc skutečných detailů o tom, co telefon umí, výrobce nezveřejnil a rovnou spustil předobjednávky. Levnější, hliníkovou variantu pořídíte za necelých 28 tisíc, dražší titanovou edici pak za 37 tisíc.

Zařízení schopné jakéhosi pseudo-3D zobrazení jsme tu už měli, například mobil HTC 3D Evo nebo handheld Nintendo 3DS. Efekt je v těchto případech docílen mimo jiné za pomocí kamer sledující pohyb očí diváka. Telefon RED Hydrogen One by měl využívat zcela jinou technologii a nabídnout přepínání mezi 2D, 3D a holografickým zobrazením.

Není to jediná zajímavá vlastnost přístroje. Kromě toho nabídne také prostorový zvuk a spekuluje se i o systému modulů, s nimiž budete moci proměnit telefon třeba v plnohodnotnou zrcadlovku. Teorii dokládají patenty, kde je několik modelů přímo znázorněno. Mobil na bázi Androidu by měl být v prodeji v prvním čtvrtletí roku 2018.Čtěte také:

Komentáře