Úvod Novinky Nový iPhone by mohl nahradit otisky prstů rozpoznáváním obličeje

Nový iPhone by mohl nahradit otisky prstů rozpoznáváním obličeje

Nový iPhone by mohl nahradit otisky prstů rozpoznáváním obličeje
Od nového iPhonu, který završí deset let od představení první generace telefonu, se čeká, že nebude jen dalším evolučním krůčkem, ale že naopak nabídne spoustu nových, hardwarových vylepšení. Hovoří se o OLED displeji zabírajícím celou přední část mobilu, podpoře technologie ProMotion, novém čipu určeném čistě pro zpracování úkonů spojených s umělou inteligenci a nově také o detektoru obličeje.

Se spekulací přišla agentura Bloomberg. Obličejový skener prý bude suplovat skener otisků prstů Touch ID, i když není zcela jasné u jakých činností. Nepůjde však o obdobu toho, co známe z jiných mobilů. Technologie bude prý využívat hloubkový senzor, takže ji neošálíte fotkou. Ve srovnání se skenerem otisků prstů prý také pracuje mnohem rychleji, v řádu milisekund. Navíc údajně není potřeba namířit kameru přímo na obličej. Mobil svého majitele pozná, i když třeba leží na stole a podobně.

Zní to rozhodně zajímavě. Uvidíme, zda se spekulace potvrdí. Nutno říct, že Bloomberg patří k poměrně seriózním zdrojům.Čtěte také:

Komentáře