Pět tipů, jak pečovat o baterku v mobilu

Pět tipů, jak pečovat o baterku v mobilu

Pro začátečníky 7. 7. 2017

Nevydrží vám mobil ani jeden den? Možná není vše úplně ztraceno. Než si půjdete nechat vyměnit baterku, zkuste naše tipy!

1. Používejte úsporný mód nejen když dochází šťáva (iPhone / Android / Windows Phone)
Úsporný mód není žádný tajný nástroj. Ohlásí se sám, když se kapacita baterie blíží k nule. Princip spočívá ve snížení jasu, potlačení notifikací, updatů a podobně. Mód lze aktivovat také ručně. Hodíte se to třeba, když víte, že budete dlouho bez možnosti nabít si telefon. Na iPhonu i Androidu se dá aktivovat v Nastavení v sekci Baterie (v případě Androidu je potřeba ještě kliknout na ikonku s třemi tečkami). Mobilní telefony s Androidem verze 6 a vyšší mají také funkci Doze sloužící k potlačování spotřeby, když mobil aktivně nepoužíváte. Doze zakazuje aplikacím, aby čerpaly data a prováděly náročné úkony. Funkci není potřeba aktivovat, systém to udělá za vás. V nastavení baterie si ale můžete aplikacím udělovat z Doze výjimky. 

2. Zkalibrujte baterii (iPhone / Android / Windows Phone)
Tohle nás dokáže opravdu dopálit. V rohu displeje svítí ještě solidních 12 % baterie a pak zničehonic mobil klekne. Vybito! Nedělá to naschvál. Baterie časem ztrácí ze své původní kapacity, ale mobil, tedy software si to nemusí úplně uvědomit a pak ukazuje nesmysly. Proto je dobré čas od času baterii v telefonu zkalibrovat. Je to snadné. Nejprve musíte telefon vybít a to úplně, aby se sám vypnul. Poté, aniž byste jej zapínali, dáte přístroj nabíjet do plné kapacity. Na 100 % vypojte z nabíječky a spusťte. Baterie je zkalibrovaná!

3. Udržujte baterku v kondici  (iPhone / Android / Windows Phone)
Už víte, jak baterii zkalibrovat. Ale co dlouhodobá péče? Co dělat pro to, aby mobilu rychle nedocházela šťáva? Ohledně baterií koluje mezi lidmi spousta mýtů. Někdo tvrdí, že by se mobil neměl nabíjet předtím, než se úplně vybije. Něco takového platilo možná pro baterky v „hloupých“ mobilech, ale akumulátory v dnešních smartphonech s častým nabíjením problém nemají. Naopak, častější nabíjení je podle odborníku pro lithiové baterie dokonce „zdravější“. Vyhnout byste se měli poklesu kapacity pod 20 % a ideální není ani časté nabíjení na 100 %. Když máte možnost, klidně dobíjejte baterii průběžně. Největším nepřítelem baterek jsou ale výkyvy teploty. Mrazy nebo vedro.

4. Zbavte se energeticky náročných aplikací (iPhone / Android / Windows Phone)
Při koupi nového spotřebiče do domácnosti asi sledujete energetickou náročnost. Když ne kvůli ekologie, tak kvůli účtům za elektřinu. V podobném duchu můžete sledovat, kolik „žerou“ aplikace. Energetické štítky sice na obchodech s aplikacemi nenajdete, ale v nastavení baterie u všech operačních systémů se můžete podívat na největší žrouty baterie. Když si budete celý den přehrávat vide na YouTube, tak bude samozřejmě na první příčce právě tato aplikace. Pokud se však na horních pozicích objevuje apka, co používáte zřídkakdy, tak je dobrým kandidátem na smazání. 

5. Omezte synchronizaci s cloudem (iPhone / Android / Windows Phone)
Nedávno jsme sami řešili problém s jedním iPhonem. Po několika měsících používání začalo docházet k rychlému vybíjení baterie. Nevydržela ani do večera. Už jsme chtěli telefon reklamovat, ale pak jsme zkusili vypnout synchronizaci se službou iCloud a bylo po problému. Cloudová úložiště jsou skvělými pomocníky. Pokud ale budete zálohovat všechno co čtvrt hodinu, můžete si být jisti, že se to na výdrži telefonu podepíše.

Čtěte také

Tipněte si, kolik stojí chytrý zvonek vykládaný diamanty!

Tipněte si, kolik stojí chytrý zvonek vykládaný diamanty!

IoT Včera

Netroufáte si? Nebudeme vás dále napínat, speciální edice domácího zvonku s kamerou nazvaná Ring Elite Crown Jewel se prodává za sto...

Slevy na Google Play: Mini Metro je originální puzzle s plánováním podzemky

Slevy na Google Play: Mini Metro je originální puzzle s plánováním podzemky

Aplikace Včera

Na Google Play tento týden běží slevová akce Cyber Week, v rámci které můžete výhodně zakoupit zhruba dvacet prémiových her. Mezi...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail