Úvod Novinky Nový iOS 11 povýší iPad na pracovní nástroj

Nový iOS 11 povýší iPad na pracovní nástroj

Nový iOS 11 povýší iPad na pracovní nástroj
Dosud měla většina lidí (aspoň z našeho okolí) iPad hlavně pro zábavu. Prohlížení internetu, sledování filmů, hraní her a do toho sem tam úprava nějaké fotky nebo – v případě nouze – vyplnění tabulku v Excelu.

To se změní s příchodem iOS 11 letos na podzim. Mobily nechme chvíli stranou a soustřeďme se na to, co nová verze operačního systému přinese pro iPady. Ovládací rozhraní se přiblíží více tomu, co známe z počítačů. Nový multi-tasking umožní ovládaní dvou aplikací současně. Takto otevřené apky můžete přepínat pomoci Switcheru. V podstatě si zobrazíte všechny otevřené aplikace jako okna.Velké změny se dočká Dock, tedy lišta jakýchsi hlavních aplikací. Výrazně se rozšíří, a navíc bude možné lištu vyvolat tahem prstu kdykoliv, nejen na hlavní obrazovce. Kromě vlastních aplikací v Docku najdete také poslední použité aplikace či soubory, které je možné do jisté míry přesouvat ve stylu drag and drop. Soubory – to je, mimochodem, také název nové aplikace pro správu… no souborů, a to včetně těch, co máte uložené na cloudových službách typu Dropbox.  

Na tyto a další novinky si musíte počkat do podzimu, kdy bude iOS 11 vypuštěn do světa. Vývojáři a betatesteři z řad veřejnosti si nový systém mohou vyzkoušet dříve na beta.apple.comČtěte také:

Komentáře