Krásná budoucnost hraní na mobilech

Krásná budoucnost hraní na mobilech

8. 1. 2014


V americkém Las Vegas právě probíhá veletrh CES 2014, který přinesl řadu zajímavých novinek a odhalení pro mobilní zařízení. Nejde tak přímo o aplikace, nicméně třeba takový nový čip Tegra K1, jenž představila společnost Nvidia, bude mít velký dopad na to, jak budou vypadat hry na telefonech a tabletech ve velmi blízké budoucnosti. Vůbec poprvé tak dotáhnou co do provedení a grafiky stolní počítače nebo herní konzole (resp. jejich právě ustupující generaci). Nejlepší obrázek o tom, jak budou brzy hry vypadat, si uděláte z přiloženého videa s demonstrací možnosti grafického enginu Unreal 4.
 

Na CES pak Sony představila svojí službu PlayStation Now, která umožní streamování her do herních konzolí, chytrých televizí i mobilních telefonů a tabletů. Služba PS Now se spustí pomalu, začne se se Spojenými státy v létě a konzolemi PlayStation 3 a PlayStation 4. Postupně se pak připojí další regiony i zařízení. Faktem ale je, že nejsme daleko od okamžiku, kdy si i na své Xperii pustíte hru, kterou máte koupenou na svojí PS4. Za vším stojí technologie streamování od společnosti Gaikai, díky které můžete hrát na svém zařízení i mnohem náročnější tituly, jelikož se vám do telefonu či tabletu streamuje pouze video a všechny výpočty probíhají někde v Americe. Samozřejmě, hlavní úskalí je dostatečně rychlý internet, aby hráč nepoznal, že data cestují po světě sem a tam.

Čtěte také

Prohlížeč Microsoft Edge se dočkal své mobilní verze

Prohlížeč Microsoft Edge se dočkal své mobilní verze

Aplikace Včera

Internetový prohlížeč, který se na počítačích používá téměř výhradně k tomu, abyste si přes něj stáhli internetový...

Into the Dead 2 je zombie runner s příběhem, který se zakousne a nepustí

Into the Dead 2 je zombie runner s příběhem, který se zakousne a nepustí

Hra 16. 10. 2017

Vždycky když už nás zombie hry začnou nudit, vstane z hrobu nějaký čerstvý umrlec, kousne nás do krku a znovu nakazí láskou...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail