Aplikace eParkomat vám pomůže zaparkovat i v přeplněném městě

Aplikace eParkomat vám pomůže zaparkovat i v přeplněném městě

15. 4. 2017

Hledání parkovacího místa má negativní dopad na naše peněženky, životní prostředí a o vlivu na duševní zdraví nemluvě. Netýká se to jen centra Prahy, nedostatek parkovacích míst se řadí mezi problémy mnoha měst.

Naštěstí i na hledání volných parkovacích míst existuje aplikace. Jmenuje se eParkomat a její základ tvoří mapa s vyznačením parkovacích míst. Aplikace mapuje komerční parkoviště i parkovací místa na ulici. Kromě mapy získáte také informace o pravidlech, omezeních a případně i ceně. U mnoha míst můžete parkovné zaplatit přímo přes aplikaci. Apka také spolupracuje se službou Chytré auto od T-Mobilu. Propojením získáte automatickou detekci místa, kde jste zaparkovali, navigaci k vozu a chytré notifikace.To jsou všechno praktické funkce, ale největší tahák jsme si nechali na konec. Jde o funkci predikce volných míst. Aplikace využívá data z mobilních sítí, na základě kterých předvídá, jak jsou která místa zaplněná. Přesnost této metody přesahuje hranici 90 %. Když vývojáři testovali aplikaci v Praze, řidiči díky ní zaparkovali na požadovaném místě do tří a půl minuty. Odpadlo zdlouhavé a neekologické objíždění parkovacích míst, jeli na jisto.

Aplikace je ke stažení zdarma. Predikce zaplněnosti parkovacích míst je však jednou z výhod předplatného Premium, které vás vyjde na 10 eur za jeden rok. Tou další je odstranění reklam. Zákazníci T-Mobile mohou nyní získat balíček Premium na rok zdarma. Stačí zajít na Našimproradost.cz a nechat si poslat SMS s instrukcemi.

Získejte eParkomat Premium na rok zdarma!

Čtěte také

Jedna z nejsmysluplnějších aplikací Be My Eyes je ke stažení už i na Androidu

Jedna z nejsmysluplnějších aplikací Be My Eyes je ke stažení už i na Androidu

Aplikace Včera

Be My Eyes je název jedné z nejsmysluplnějších aplikací na stórech a to přitom vypadá, že skoro nic neumí. Uvnitř najdete jen nastavení a...

V dnešních Applikacích se podíváme na ty nejdivnější apky a zasoutěžíme si o mobil

V dnešních Applikacích se podíváme na ty nejdivnější apky a zasoutěžíme si o mobil

Různé 22. 10. 2017

Téma dnešního dílu se dost špatně vysvětluje… Na Google Play a App Store je ke stažení spousta her, praktických aplikacích, ale...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail