Aplikace eParkomat vám pomůže zaparkovat i v přeplněném městě

Aplikace eParkomat vám pomůže zaparkovat i v přeplněném městě

15. 4. 2017

Hledání parkovacího místa má negativní dopad na naše peněženky, životní prostředí a o vlivu na duševní zdraví nemluvě. Netýká se to jen centra Prahy, nedostatek parkovacích míst se řadí mezi problémy mnoha měst.

Naštěstí i na hledání volných parkovacích míst existuje aplikace. Jmenuje se eParkomat a její základ tvoří mapa s vyznačením parkovacích míst. Aplikace mapuje komerční parkoviště i parkovací místa na ulici. Kromě mapy získáte také informace o pravidlech, omezeních a případně i ceně. U mnoha míst můžete parkovné zaplatit přímo přes aplikaci. Apka také spolupracuje se službou Chytré auto od T-Mobilu. Propojením získáte automatickou detekci místa, kde jste zaparkovali, navigaci k vozu a chytré notifikace.To jsou všechno praktické funkce, ale největší tahák jsme si nechali na konec. Jde o funkci predikce volných míst. Aplikace využívá data z mobilních sítí, na základě kterých předvídá, jak jsou která místa zaplněná. Přesnost této metody přesahuje hranici 90 %. Když vývojáři testovali aplikaci v Praze, řidiči díky ní zaparkovali na požadovaném místě do tří a půl minuty. Odpadlo zdlouhavé a neekologické objíždění parkovacích míst, jeli na jisto.

Aplikace je ke stažení zdarma. Predikce zaplněnosti parkovacích míst je však jednou z výhod předplatného Premium, které vás vyjde na 10 eur za jeden rok. Tou další je odstranění reklam. Zákazníci T-Mobile mohou nyní získat balíček Premium na rok zdarma. Stačí zajít na Našimproradost.cz a nechat si poslat SMS s instrukcemi.

Získejte eParkomat Premium na rok zdarma!

Čtěte také

Instagram prozrazuje, kdo je zrovna online. Poradíme, jak to vypnout

Instagram prozrazuje, kdo je zrovna online. Poradíme, jak to vypnout

Pro začátečníky Včera

Všimli jste si? Instagram nově zobrazuje, kdy byl uživatel naposledy aktivní. Zobrazí se buď čas nebo stav „právě aktivní“,...

Tetra je chytrá stolní myčka, co dokáže mýt, prát i vařit. Stačí jí deset minut

Tetra je chytrá stolní myčka, co dokáže mýt, prát i vařit. Stačí jí deset minut

Vychytávka Včera

Chtěli byste si pořídit myčku, ale máte moc malou kuchyň? V Heatworks pro vás mají řešení; představili stolní myčku, kterou není...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail