Úvod Novinky ​Výrobce chytrého vibrátoru dostane pokutu za špehování uživatelek

​Výrobce chytrého vibrátoru dostane pokutu za špehování uživatelek

​Výrobce chytrého vibrátoru dostane pokutu za špehování uživatelek
Chytrá zařízení mají mnoho předností, ale zároveň je s nimi spojeno i mnoho rizik. U zařízení napojených na internet hrozí, že se data z přístroje poputují někam, kam nemají. Právě takový případ teď řešily kanadské soudy a je o to citlivější, že šlo o erotickou pomůcku.

Chytrý vibrátor We-Vibe 4 Plus se od toho klasického liší tím, že se dá ovládat prostřednictvím mobilní aplikace. Je určen především pro páry. Umožňuje zpravidla partnerovi, aby aktivoval přístroj na dálku a mohl svou přítelkyni „potěšit“, i když je zrovna třeba stovky kilometrů daleko.

Ukázalo se však, že intimní data (teplota těla a intenzita vibrací) putují na servery výrobce zařízení. A nejen to, samotný vibrátor má problémy se zabezpečením. Pokud jste v dosahu Bluetooth a máte potřebné znalosti, můžete jej hacknout.

Kanadský soud proto rozhodl, že výrobce musí zaplatit uživatelům vyrovnání v celkové výši 75 milionů korun. Majitelé vibrátoru mohou požadovat vrácení peněz a zákaznice, které kromě vibrátoru použily i aplikaci, mají nárok na odškodnění až do výše zhruba 190 tisíc korun. Čtěte také:

Komentáře