Buď fit, buď Fitbit!

Buď fit, buď Fitbit!

20. 12. 2016

Sporttrackerů jsme vám ukazovali zde na webu i v pořadu mnoho, od Mio Fuse po Wave, který se hodí převážně pro plavce. My jsme naposledy měli v ruce… respektive na ruce modely Fitbit, což jsou na poli chytrých náramků průkopníci.
Fitbit Alta je menší a elegantnější. Na první pohled jsme měli dojem, že vystouplý tvar nás bude tlačit nebo překážet, ale kupodivu jej téměř okamžitě přestanete vnímat, což je dobře. Alta Měří kroky, vzdálenost, spálené kalorie a dokonce vám monitoruje spánek! Líbilo se nám, že nám dá vědět, když někdo volá nebo napíše SMS, nelíbilo, že podle našeho docela přeměřuje a ukazuje vyšší výkony, než jakých jsme dosáhli.Pokud chcete sporttracker i na běhání, zkuste Fitbit Charge 2, který zvládá výše zmíněné a navíc měří tepovou frekvenci. Zkoušeli jsme venku i na pásu a jak nám to v tělocvičně vungovalo skvěle, při venkovním běhání jsme zatím nenašli úplně optimální nastavení, jak mít náramek pevně na ruce (což je základ měření tepovky), a přitom jej moci bez problémů sledovat. Přeci jen nyní běháme minimálně se dvěma vrstvami.

Sporttrackery nabízí motivaci sami o sobě. Nastavíte si denní cíl a nás leckdy průběžný výsledek ještě dokopal k večerní procházce. Což je nakonec ten důvod, proč si podobné věci pořizujeme. Dalším může být hecování s kolegy, kamarády, s partnerem. Ve dvou se to lépe táhne a trumfování se navzájem může být dalším motorem pro vaši aktivitu. Fitbit funguje na trhu dlouho, tak je velká šance, že někdo ze známých bude mít. Anebo si nadělte pod stromeček Fitbit v páru. Jaký pro koho?

Fitbit Charge 2 je asi spíše pro pány. Není tak elegantní jako Alta, ale zas není o moc dražší, přičemž funkcí nabízí víc. 

Čtěte také

Podíl mobilů s nejnovějším Androidem roste, nejrozšířenější je stále verze z roku 2015

Podíl mobilů s nejnovějším Androidem roste, nejrozšířenější je stále verze z roku 2015

Různé Před 16 hodinami

Google aktualizoval statistiky distribuce systému Android. Data vycházejí z návštěv obchodu Google Play za posledních sedm dní. Na...

App Store zavedl předobjednávky. K čemu jsou dobré?

App Store zavedl předobjednávky. K čemu jsou dobré?

Různé Před 18 hodinami

V některých zemích se na App Store objevila nová sekce – předobjednávky. Jde zpravidla o hry, které vycházejí za pár dní....

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail