T-Mobile uspořádá hackathon zaměřený na chytrá auta

T-Mobile uspořádá hackathon zaměřený na chytrá auta

21. 10. 2016

Na barcelonském Mobile World Congressu jsme potkali a následně vyzpovídali tvůrce zajímavé technologické vychytávky jménem Mojio. Mojio dokáže, zjednodušeně řečeno, přeměnit téměř libovolné auto v chytré. Stačí zasunout zařízení do OBD portu (ten mají všechna auta vyrobená po roce 2001) a v tu ránu je vůz propojen s mobilem. Můžete sledovat jeho polohu na GPS v telefonu, automaticky počítat nákladovost, vést si knihu jízd a spoustu dalšího. Ostatně, reportáž je k dispozici v našem online archivu.Možnosti využití platformy Mojio rostou s tím, jak přibývají nové aplikace. Už teď zařízení nabízí celou řadu apek a spolupracuje také se systémy třetích stran, včetně oblíbené platformy pro automatizaci IFFT. A další zřejmě brzy přibudou. Český T-Mobile totiž ve spolupráci s Microsoftem a TEDx Prague naplánoval hackathon zaměřený právě na platformu Mojio. Všichni programátoři, ať už jde o amatéry, studenty či profesionály z oboru, se mohou přihlásit s nápadem na aplikaci pro Mojio a ty nejzajímavější budou odměněny.

Tři nejlepší týmy si mezi sebou rozdělí 100 tisíc korun a vítěz získá navíc finanční podporu pro další vývoj své aplikace. Microsoft, coby technologický partner, zajistí pro všechny vývojáře licence v hodnotě 100 USD na cloudové řešení Microsoft Azure. Výherce také získá možnost zapojit se do programu BizSpark+, kde jsou k dispozici zdarma vývojářské nástroje a kredit do Azure v celkové hodnotě až 120 tisíc dolarů, po dobu dvou let.

T-Mobile hackathon poběží mezi 2. až 4. prosincem v pražském Impact hubu. K dispozici bude příjemné zázemí, spousta jídla, možnosti relaxace i noclehu. Na místě budou i odborníci z TEDx Prague, Mojio, Deutsche Telekom a HUB:RAUM ochotní poradit a pomoci. Přihlášky můžete posílat do 27. listopadu, kdy se uzavírá registrace. Další informace najdete na stránkách www.t-mobilehackathon.cz.

Čtěte také

IKEA má skvělou aplikaci na aranžování nábytku

IKEA má skvělou aplikaci na aranžování nábytku

Aplikace Před 13 hodinami

Nová verze iOS představila systém ARkit pro (poměrně) přesné zobrazování virtuálních objektů v prostoru a hned se vyrojila spousta...

Umělý prst vám uleví od svajpování na Tinderu

Umělý prst vám uleví od svajpování na Tinderu

Vychytávka Včera

Každý někoho takového známe. Kamarád nebo kamarádka s hlavou neustále zabořenou do mobilu. A svapuje, svajpuje… Seznamka Tinder...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail