T-Mobile uspořádá hackathon zaměřený na chytrá auta

T-Mobile uspořádá hackathon zaměřený na chytrá auta

21. 10. 2016

Na barcelonském Mobile World Congressu jsme potkali a následně vyzpovídali tvůrce zajímavé technologické vychytávky jménem Mojio. Mojio dokáže, zjednodušeně řečeno, přeměnit téměř libovolné auto v chytré. Stačí zasunout zařízení do OBD portu (ten mají všechna auta vyrobená po roce 2001) a v tu ránu je vůz propojen s mobilem. Můžete sledovat jeho polohu na GPS v telefonu, automaticky počítat nákladovost, vést si knihu jízd a spoustu dalšího. Ostatně, reportáž je k dispozici v našem online archivu.Možnosti využití platformy Mojio rostou s tím, jak přibývají nové aplikace. Už teď zařízení nabízí celou řadu apek a spolupracuje také se systémy třetích stran, včetně oblíbené platformy pro automatizaci IFFT. A další zřejmě brzy přibudou. Český T-Mobile totiž ve spolupráci s Microsoftem a TEDx Prague naplánoval hackathon zaměřený právě na platformu Mojio. Všichni programátoři, ať už jde o amatéry, studenty či profesionály z oboru, se mohou přihlásit s nápadem na aplikaci pro Mojio a ty nejzajímavější budou odměněny.

Tři nejlepší týmy si mezi sebou rozdělí 100 tisíc korun a vítěz získá navíc finanční podporu pro další vývoj své aplikace. Microsoft, coby technologický partner, zajistí pro všechny vývojáře licence v hodnotě 100 USD na cloudové řešení Microsoft Azure. Výherce také získá možnost zapojit se do programu BizSpark+, kde jsou k dispozici zdarma vývojářské nástroje a kredit do Azure v celkové hodnotě až 120 tisíc dolarů, po dobu dvou let.

T-Mobile hackathon poběží mezi 2. až 4. prosincem v pražském Impact hubu. K dispozici bude příjemné zázemí, spousta jídla, možnosti relaxace i noclehu. Na místě budou i odborníci z TEDx Prague, Mojio, Deutsche Telekom a HUB:RAUM ochotní poradit a pomoci. Přihlášky můžete posílat do 27. listopadu, kdy se uzavírá registrace. Další informace najdete na stránkách www.t-mobilehackathon.cz.

Čtěte také

Velký test bezdrátových sluchátek v dnešních Applikacích. Dívejte se v 10:25!

Velký test bezdrátových sluchátek v dnešních Applikacích. Dívejte se v 10:25!

Různé Před 9 hodinami

Další a další mobily opouštějí tradiční jack, a proto jsme si řekli, že je nejvyšší čas otestovat bezdrátová sluchátka. Na trhu jsou...

Nábor pilotů dronů proběhne ve videohře. Hraje se o 1,6 milionu!

Nábor pilotů dronů proběhne ve videohře. Hraje se o 1,6 milionu!

Různé 15. 11. 2017

Pokud sledujete pravidelně Applikace, určitě vám neunikl díl věnovaný závodním dronům. Aleš s Veronikou se zúčastnili českých...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail