10 věcí, které potřebujete vědět o novém iPhonu 7

10 věcí, které potřebujete vědět o novém iPhonu 7

15. 8. 2017

Tradičně za velkého zájmu médií a fanoušků představil Apple novou generaci mobilních telefonů iPhone. Dlouho očekávanou a spekulovanou. Potvrdily se všechna očekávání? A překvapil iPhone 7 vůbec něčím? To se dozvíte z našeho bodového souhrnu:1. Design se nezměnil

Jen trénované oko fanouška Applu pozná rozdíl oproti šestce. Přibyly sice dvě nové barevné varianty, ale na těle telefonu najdete oproti minulé generaci jen málo změn.

2. Nemá klasický audio konektor

Spekulace se potvrdily. Zdířka na jack na telefonu chybí. Pro připojení sluchátek slouží „nabíjecí“ konektor lightning (případně redukce) anebo si musíte pořídit sluchátka bezdrátová. Třeba nové Apple AirPods.

3. Je vodotěsný a prachuvzdorný

Nový iPhone splňuje standard IP67, což znamená, že když vás někdo hodí oblečené do bazénu, nepřijdete o mobil za více jak 20 tisíc. Kromě vody odolává telefon také jemnému prachu.

4. Má vynikající foťák

Oba modely, iPhone 7 a iPhone 7 Plus, mají foťák s optickou stabilizací obrazu a světelností snímače f/1.8, díky čemuž dokáží pořizovat kvalitní snímky i za zhoršené světelnosti. Model Plus má na zadní straně navíc ještě jeden foťák, díky kterému může nabídnout dvojnásobný optický zoom.

5. Má téměř stejný displej jako poslední generace

Kdysi chlouba iPhonu – displej – nyní výrazně zaostává za konkurencí v podobě high-endových telefonu s Androidem. Displej je sice o čtvrtinu jasnější a nabízí větší barevný gammut, ale stále jde jen o LCD displej s HD, resp. full HD rozlišením.

6. Je výkonnější

Tohle není žádné překvapení. Procesor je o 40 % výkonnější než ten v posledním iPhone. GPU pak trumfne svého předchůdce hned o 50 %.

7. Nemá klasické tlačítko Home

Výrazné kolečko pod displejem sice nový iPhone nepostrádá, ale místo fyzického tlačítka jde o dotykovou plošku ve stylu trackpadu z nejnovějších MacBooků. O zpětnou vazbu se stará Taptic Engine, který budou využívat také aplikace a hry.

8. Má stereo reproduktory

Kdysi poznávací znamení telefonů od HTC najdete nově i na iPhonu.

9. Má lepší výdrž

O dvě hodiny oproti iPhone 6S, tedy alespoň papírově. Reálné prodloužení výdrže ukážou až testy.

10. Cena je stejná

Oproti poslední modelové řadě nedošlo překvapivě ke zdražení, takže iPhone 7 pořídíte od 21 190 Kč a model Plus s 5,5palcovým displejem od 24 990 Kč. Cena zůstává více méně stejná, zvedla se však kapacita paměti. Nejlevnější model nabízí 32 GB.

Čtěte také

Black Desert Online míří na mobily. Vypadá neuvěřitelně!

Black Desert Online míří na mobily. Vypadá neuvěřitelně!

Hra Včera

Black Desert Online patří k nejkomplexnějším online hrám, které si dnes na počítači můžete zahrát. Jen samotný editor avatara je...

Nejkontroverznější mobilní hra? Co třeba simulátor potratu

Nejkontroverznější mobilní hra? Co třeba simulátor potratu

Hra 15. 8. 2017

Diskuzní fóra herního serveru TouchArcade zaměřeného na mobilní hry představují pro nezávislé vývojáře skvělou příležitost, jak dát...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail