Angry Birds jsou ve skutečnosti zlaté prase

Angry Birds jsou ve skutečnosti zlaté prase

15. 8. 2017


V aktuálním čísle našeho magazínu Applikace si můžete přečíst i strastiplný příběh finské společnosti Rovio, jejímž posledním výstřelem měla být hra Angry Birds. Pokud by neuspěli ani s tímhle titulem, byl by to jejich konec. Velmi rychle se ale ukázalo, že šlo o trefu do černého, a dnes mají hry, kde naštvaní ptáci ničí opevnění prasat, dvě miliardy stažení.

 
S novinkou Angry Birds Go! pak Rovio mění žánr (jsou to závody) a zároveň přichází s modelem freemium – hra je zdarma a hráči si platí jenom za drobná vylepšení či nová vozítka. Osvědčený model, který na mobilech funguje parádně, pokud ale nezačnete svoje hráče vydírat… The Wall Street Journal však naznačuje, že cíle Rovia mohou být někde jinde.
 
Internetová verze deníku upozorňuje, že téměř polovina příjmů Rovia v roce 2012 šla z prodeje reklamních předmětů a hraček s logem Angry Birds. Vývojáři tak nepotřebují vydělávat na hře samotné, ale v jejich zájmu je dostat značku mezi co možná nejvíce lidí, kteří si pak koupí tričko nebo pohodlné bačkory ve tvaru naštvaných ptáků.
 
Změna herního stylu pak potvrzuje, že má Rovio s Angry Birds mnohem větší plány. Na rok 2016 tak počítají s celovečerním filmem Angry Birds, jenž naváže na úspěchy her i kreslených seriálů. V roce 2012 byl ve Finsku otevřen i zábavní park s tématikou Angry Birds, přičemž společnost Hasbro by ráda postavila park ještě mnohem větší.

Angry Birds jsou prostě zlaté prase, což vlastně taky vysvětluje, proč nemají ta zelená prasata rádi.

Čtěte také

Black Desert Online míří na mobily. Vypadá neuvěřitelně!

Black Desert Online míří na mobily. Vypadá neuvěřitelně!

Hra 17. 8. 2017

Black Desert Online patří k nejkomplexnějším online hrám, které si dnes na počítači můžete zahrát. Jen samotný editor avatara je...

Nejkontroverznější mobilní hra? Co třeba simulátor potratu

Nejkontroverznější mobilní hra? Co třeba simulátor potratu

Hra 15. 8. 2017

Diskuzní fóra herního serveru TouchArcade zaměřeného na mobilní hry představují pro nezávislé vývojáře skvělou příležitost, jak dát...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail