Předplatné Pokémon GO je hoax, který se snaží z lidí vylákat přihlašovací údaje

Předplatné Pokémon GO je hoax, který se snaží z lidí vylákat přihlašovací údaje

17. 7. 2016

Na popularitě Pokémon GO se snaží přiživit kdekdo. Na Google Play a App Store je spousta placených aplikací, která se buďto tváří jako hra samotná anebo nabízejí hráčům Pokémon GO určité služby nebo výhody. Některé z nich jsou praktické, například chat, který ve hře chybí, nebo lokátor pokémonů. Jiné zavání podvodem.

Aplikace, které vám nabídnou za euro rady do hry, jsou jen ale slabým odvarem toho, o co se pokusil podvodník, který se vydával za vývojáře hry a nabízel hráčům upgrade na placenou verzi Pokémon GO. V e-mailu, který rozeslal hráčům, se píše, že hra sice měla být zdarma, ale vzhledem k obrovskému přílivu hráčů potřebují vývojáři peníze na nové servery. „Předplaťte si hru za 12,99 dolarů měsíčně, jinak vám do 24 hodin zmrazíme účet,“ stojí v podvodném e-mailu. Odkaz v e-mailu směřuje na stránky, kde je oběť nabádána k přihlášení se pomocí e-mailu a svého hesla, čímž podvodníci získají její přihlašovací údaje.

Nic takového se samozřejmě nechystá, i když některé weby podvodnou zprávu vzaly za skutečnou. Hra je a zůstane zdarma. Vývojáři profitují z prodeje virtuálních zlaťáků, za které si hráči kupují předměty jako pokébally, šťastná vajíčka, co násobí zkušenostní body a další předměty. O peníze rozhodně nouzi nemají.
Pokémon GO si můžete stáhnout zde.

Čtěte také

KFO je dron složený z krabičky od kuřecích křidýlek z KFC

KFO je dron složený z krabičky od kuřecích křidýlek z KFC

Vychytávka Právě teď

„Jsou křidýlka a křidýlka. Jedny slouží létání, na druhých si pochutnáte.“ Tahle logika vedla k vynálezu speciální...

Sony a Nike spojily síly. Výsledek? Kecky PlayStation!

Sony a Nike spojily síly. Výsledek? Kecky PlayStation!

Různé Právě teď

Napadají nás dva důvody, proč jste si rozkliknuli tento článek. Buďto chcete vědět víc – cenu, dostupnost, detaily – anebo si...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail