Viděli jsme pražská strašidla na vlastní oči

Viděli jsme pražská strašidla na vlastní oči

10. 4. 2014

Měli jsme to štěstí a mohli si osahat novou českou aplikaci ještě dřív, než se objeví na Google Play. A navíc to nebyla aplikace ledajaká, ale augmented reality, neboli vylepšená realita. O čem tedy Tour History Prague Ghosts je? Aplikace od studia ARM přivede k životu staré pražské legendy a strašidla. Na jasně definovaných místech můžete s mobilním telefonem vidět věci, o kterých ostatní obyvatelé Prahy jenom slyšeli. Před očima se vám přímo na ulici zhmotní golem, bezhlavý rytíř nebo kostlivec. Právě kostru s kloboukem, která žebrá na pražském Ovocném trhu, jsme viděli na vlastní oči.

Aplikace Tour History funguje tak, že si vyberete jedno ze strašidel a vydáte se na místo, kde by se mělo zjevovat. Během cesty si můžete nastudovat jeho příběh, jenž vychází ze starých pražských historek a pověstí. Abyste místo, kde se strašidlo nachází, určitě našli, aplikace kromě mapy ukazuje i fotky, na jakém místě se zjevuje. Nebyl tak problém najít dveře, u kterých kostlivec žebrá nejčastěji. Na místě jsme tedy vytáhli telefon, poklepali na displej a najednou vidíme, jak si to po dlažebních kostkách mašíruje kostlivec. Prosí lidi, jestli někdo nemá pár drobných.

Aplikace na bázi vylepšené reality do skutečného světa zasadí nějaký vymyšlený objekt. Na displeji telefonu tedy vidíte ulici před sebou, ale navíc ještě dotěrného kostlivce, o kterém ale kolemjdoucí nemají ani ponětí. Aplikace Tour History je v cílové rovince svého vývoje a měla by vyjít velmi brzy. Autoři dají jedno strašidlo k dispozici zcela zdarma, aby si aplikaci mohl vyzkoušet každý, nicméně za další kousky už si budete muset zaplatit. Pokud ale chcete zažít Prahu zase trochu jinak, tahle investice se určitě vyplatí.

Čtěte také

Into the Dead 2 je zombie runner s příběhem, který se zakousne a nepustí

Into the Dead 2 je zombie runner s příběhem, který se zakousne a nepustí

Hra Včera

Vždycky když už nás zombie hry začnou nudit, vstane z hrobu nějaký čerstvý umrlec, kousne nás do krku a znovu nakazí láskou...

Google Photos najdou fotky vašeho psa nebo kočky podle jména

Google Photos najdou fotky vašeho psa nebo kočky podle jména

Aplikace Včera

Chytrý asistent uvnitř aplikace Fotky Google se naučil nový trik. Vyhledávání „psa“ nebo „kočky“ na fotkách už umí...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail