Bagel není k jídlu, ale k měření. Jde o chytrý metr

Bagel není k jídlu, ale k měření. Jde o chytrý metr

30. 6. 2016

V Applikacích jsme si nejednou ukázali, jak může mobil pomoci domácím kutilům. Virtuální vodováha, která využívá senzory uvnitř mobilu, patří asi k nejznámějším příkladům. Oblíbené jsou také aplikace pro odhad délky. Takové apky vám pomůžou, když doma potřebujete pověsit obraz, pro náročnější úkony potřebujete přesnější nástroje. Například chytrý metr Bagel.
Nikdy by nás nenapadlo, že se na měřícím pásmue dá něco vylepšovat, ale Bagel nám dokázal, že ano. Chytrý metr má hned tři módy měření. Můžete měřit pomocí lanka, které z přístroje vytáhnete. Na displeji hned vidíte, jak je lanko dlouhé. Pomocí laseru, který z Bagelu vyřazuje, lze pak měřit delší, lineární vzdálenosti. Poslední z metod je měření pomocí kolečka, kterým objedete a změříte především objekty složitějších tvarů. Součástí Bagelu je i mikrofon pro nahrávání hlasových poznámek. Všechny data – délky i poznámky – se přes Bluetooth přenášejí do mobilu, kde s nimi v aplikaci můžete dále pracovat. Tyto funkce přesvědčily zájemce na Kickstaru k tomu, aby projekt zafinancovali krátce po spuštění kampaně. Momentálně má Bagel na kontě 3,2 miliónu tedy zhruba trojnásobek toho, co vynálezci původně požadovali. Cena metru vychází v předobjednávkové ceně na 1200 Kč. Po uvedení do prodeje v listopadu to bude dvojnásobek. 

Čtěte také

Prohlížeč Microsoft Edge se dočkal své mobilní verze

Prohlížeč Microsoft Edge se dočkal své mobilní verze

Aplikace Včera

Internetový prohlížeč, který se na počítačích používá téměř výhradně k tomu, abyste si přes něj stáhli internetový...

Into the Dead 2 je zombie runner s příběhem, který se zakousne a nepustí

Into the Dead 2 je zombie runner s příběhem, který se zakousne a nepustí

Hra 16. 10. 2017

Vždycky když už nás zombie hry začnou nudit, vstane z hrobu nějaký čerstvý umrlec, kousne nás do krku a znovu nakazí láskou...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail