Učte se jazyky s aplikací Lingua.ly

Učte se jazyky s aplikací Lingua.ly

Včera

V televizních Applikacích jsme vám představovali Duolingo, učební pomůcku, na kterou třeba Mikoláš nedá dopustit. Problém ale je, že aplikace není k dispozici v češtině. Pokud je to pro vás nepřekonatelná překážka, možná oceníte aplikaci Lingua.ly, která český jazyk již podporuje. Principem má pak k Duolingu docela blízko – učíte se hrou!
 
V případě Lingua.ly totiž sbíráte cizí slovíčka, kterým nerozumíte, budujete si svůj slovník a ten můžete následně otestovat v rámci kvízu. Tam vybíráte správný český překlad a pokud máte problém si jej zapamatovat, bude se vám dané slovíčko objevovat tak dlouho, dokud jej neuhodnete. Za splnění kvízu jste pak odměněni nejen dobrým pocitem, ale i nějakou veselou animací.
 
Slovíčka si do slovníku můžete zadávat přímo nebo v rámci čtení. Aplikace totiž tahá z internetu články z různých tématických okruhů a když při čtení něčemu nerozumíte, stačí na slovo ťuknout prstem. A slovíčka můžete sbírat i na svém PC – jen si musíte stáhnout nástavbu pro prohlížeč Chrome. Pak můžete slovíčka sbírat i při normálním surfování na internetu (na mobilu to funguje jen v rámci aplikace).

Aplikace Lingua.ly je k dispozici pouze pro Android, ale na iOS má dorazit brzy.

Lingua.ly stahujte zde!

Čtěte také

Project Graveyard je hřbitov mrtvých apek

Project Graveyard je hřbitov mrtvých apek

Různé Včera

Používaly je miliony lidí, přesto zmizely z internetu. Řeč je o mrtvých aplikacích a internetových službách. Právě těmto...

Kam zmizel Builder z Clash of Clans? Najdete ho na Facebooku!

Kam zmizel Builder z Clash of Clans? Najdete ho na Facebooku!

Hra Včera

Builder se na to vykašlal. Podpůrná jednotka z Clash of Clans už měla dost toho, že mu všechny jeho stavby neustále ničí a rozhodl se,...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail