Úvod Novinky Učte se jazyky s aplikací Lingua.ly

Učte se jazyky s aplikací Lingua.ly

Učte se jazyky s aplikací Lingua.ly
V televizních Applikacích jsme vám představovali Duolingo, učební pomůcku, na kterou třeba Mikoláš nedá dopustit. Problém ale je, že aplikace není k dispozici v češtině. Pokud je to pro vás nepřekonatelná překážka, možná oceníte aplikaci Lingua.ly, která český jazyk již podporuje. Principem má pak k Duolingu docela blízko – učíte se hrou!
 
V případě Lingua.ly totiž sbíráte cizí slovíčka, kterým nerozumíte, budujete si svůj slovník a ten můžete následně otestovat v rámci kvízu. Tam vybíráte správný český překlad a pokud máte problém si jej zapamatovat, bude se vám dané slovíčko objevovat tak dlouho, dokud jej neuhodnete. Za splnění kvízu jste pak odměněni nejen dobrým pocitem, ale i nějakou veselou animací.
 
Slovíčka si do slovníku můžete zadávat přímo nebo v rámci čtení. Aplikace totiž tahá z internetu články z různých tématických okruhů a když při čtení něčemu nerozumíte, stačí na slovo ťuknout prstem. A slovíčka můžete sbírat i na svém PC – jen si musíte stáhnout nástavbu pro prohlížeč Chrome. Pak můžete slovíčka sbírat i při normálním surfování na internetu (na mobilu to funguje jen v rámci aplikace).

Aplikace Lingua.ly je k dispozici pouze pro Android, ale na iOS má dorazit brzy.

Lingua.ly stahujte zde!
Čtěte také:

Komentáře