Úvod Novinky Retro klávesnice pro váš tablet

Retro klávesnice pro váš tablet

Retro klávesnice pro váš tablet
Skupina milovníků starých her a hlavně počítače ZX Spectrum se rozhodla udělat speciální klávesnici pro svoje chytré telefony, tablety i televize, která bude vypadat přesně jako tenhle kus dnes již klasického hardwaru z roku 1982. A nejen to - k dispozici budou i některé klasické hry. Všechno to ale bude jen na oko a uvnitř znovuzrozeného Spectra předou moderní technologie, které dovolí i to, abyste mohli klávesnici používat zcela normálně se svým tabletem nebo počítačem a být prostě jenom cool.

Bluetooth ZX Spectrum, jak se zařízení přesně jmenuje, zatím není v prodeji, ale jeho autoři se snaží vybrat od dobrovolníků 60 tisíc liber, čímž zaplatí výrobu první tisícovky kusů. Že je o věc zájem, neznačí jenom to, že si jich do redakce Applikace asi taky pár koupíme, ale i fakt, že za pár dní, co projekt běží na službě KickStarter.com, stačil vybrat přes polovinu potřebné částky. O úspěchu a skutečné výrobě klávesnic tak nepochybujeme.

Pokud vás zajímá problematika crowdfundingu (dobrovolníci přes internet sponzorují velké projekty za malé i velké odměny) a hlavně služba Kickstarter, díky které vznikla již řada výborných mobilních projektů (a nejen těch!), počkejte si na druhé číslo papírového magazínu Applikace, kde se této problematice také věnujeme.Čtěte také:

Komentáře