Retro klávesnice pro váš tablet

Retro klávesnice pro váš tablet

6. 1. 2014

Skupina milovníků starých her a hlavně počítače ZX Spectrum se rozhodla udělat speciální klávesnici pro svoje chytré telefony, tablety i televize, která bude vypadat přesně jako tenhle kus dnes již klasického hardwaru z roku 1982. A nejen to - k dispozici budou i některé klasické hry. Všechno to ale bude jen na oko a uvnitř znovuzrozeného Spectra předou moderní technologie, které dovolí i to, abyste mohli klávesnici používat zcela normálně se svým tabletem nebo počítačem a být prostě jenom cool.

Bluetooth ZX Spectrum, jak se zařízení přesně jmenuje, zatím není v prodeji, ale jeho autoři se snaží vybrat od dobrovolníků 60 tisíc liber, čímž zaplatí výrobu první tisícovky kusů. Že je o věc zájem, neznačí jenom to, že si jich do redakce Applikace asi taky pár koupíme, ale i fakt, že za pár dní, co projekt běží na službě KickStarter.com, stačil vybrat přes polovinu potřebné částky. O úspěchu a skutečné výrobě klávesnic tak nepochybujeme.

Pokud vás zajímá problematika crowdfundingu (dobrovolníci přes internet sponzorují velké projekty za malé i velké odměny) a hlavně služba Kickstarter, díky které vznikla již řada výborných mobilních projektů (a nejen těch!), počkejte si na druhé číslo papírového magazínu Applikace, kde se této problematice také věnujeme.

Čtěte také

Tipněte si, kolik stojí chytrý zvonek vykládaný diamanty!

Tipněte si, kolik stojí chytrý zvonek vykládaný diamanty!

IoT Včera

Netroufáte si? Nebudeme vás dále napínat, speciální edice domácího zvonku s kamerou nazvaná Ring Elite Crown Jewel se prodává za sto...

Slevy na Google Play: Mini Metro je originální puzzle s plánováním podzemky

Slevy na Google Play: Mini Metro je originální puzzle s plánováním podzemky

Aplikace Včera

Na Google Play tento týden běží slevová akce Cyber Week, v rámci které můžete výhodně zakoupit zhruba dvacet prémiových her. Mezi...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail