Retro klávesnice pro váš tablet

Retro klávesnice pro váš tablet

6. 1. 2014

Skupina milovníků starých her a hlavně počítače ZX Spectrum se rozhodla udělat speciální klávesnici pro svoje chytré telefony, tablety i televize, která bude vypadat přesně jako tenhle kus dnes již klasického hardwaru z roku 1982. A nejen to - k dispozici budou i některé klasické hry. Všechno to ale bude jen na oko a uvnitř znovuzrozeného Spectra předou moderní technologie, které dovolí i to, abyste mohli klávesnici používat zcela normálně se svým tabletem nebo počítačem a být prostě jenom cool.

Bluetooth ZX Spectrum, jak se zařízení přesně jmenuje, zatím není v prodeji, ale jeho autoři se snaží vybrat od dobrovolníků 60 tisíc liber, čímž zaplatí výrobu první tisícovky kusů. Že je o věc zájem, neznačí jenom to, že si jich do redakce Applikace asi taky pár koupíme, ale i fakt, že za pár dní, co projekt běží na službě KickStarter.com, stačil vybrat přes polovinu potřebné částky. O úspěchu a skutečné výrobě klávesnic tak nepochybujeme.

Pokud vás zajímá problematika crowdfundingu (dobrovolníci přes internet sponzorují velké projekty za malé i velké odměny) a hlavně služba Kickstarter, díky které vznikla již řada výborných mobilních projektů (a nejen těch!), počkejte si na druhé číslo papírového magazínu Applikace, kde se této problematice také věnujeme.

Čtěte také

Shadowgun Legends je na Google Play. Zahrát si budete moci až příští měsíc

Shadowgun Legends je na Google Play. Zahrát si budete moci až příští měsíc

Hra Včera

Není sporu o tom, že Shadowgun Legends patří k aktuálně nejočekávanějším mobilním hrám, a to nejen v domácím Česku. Dlouhé...

Pára nad čajem, ohňostroj na obloze…. Vimage rozhýbe vaše fotky stylovými efekty

Pára nad čajem, ohňostroj na obloze…. Vimage rozhýbe vaše fotky stylovými efekty

Aplikace Včera

Co jsou to cinemagrafy, to už jsme si definovali při seznámení s aplikací Loopsie. Nepamatujete? Dalo by se říct, že je to něco mezi...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail