Pět největších výhod zařízení 2v1

Pět největších výhod zařízení 2v1

10. 5. 2016

Počítač, to už dávno není jen těžkopádná bedna, co funí zaprášená pod pracovním stolem. Výkonu stolního PC dnes se dnes plně vyrovnají notebooky a v mnoha ohledech ho i předčí, hlavně díky nekompromisní mobilitě. Dokážete si třeba představit, že byste si „desktop“ vzali do kuchyně, abyste si na něm spustili videokurz vaření? To asi ne. Stejně tak asi nebudete desetikilovou bednu vozit na pracovní cestu.Nejflexibilnější formou počítačů jsou tzv. zařízení 2v1, která jsou výkonná, ale zároveň lehká a díky své „ohebnosti“ se hodí jak na práci, tak i na zábavu. Je to počítač a zároveň tablet, který můžete přehnout a tělo zařízení využít jako stojánek. Anebo otočíte displej o 360 stupňů, případně jej dokonce odpojíte od základny s klávesnicí, a z notebooku se rázem stane tablet. Největší výhody mapuje server VymenaPC.cz. My jsme vybrali pět největších plusů:

1. Velká výdrž – Zapomenout si doma nabíječku už není problém. Zařízení 2v1 vydrží bez nabíjení klidně až osm hodin.

2. Flexibilita – Zařízení 2v1 jsou nejen lehká, ale i flexibilní. Pokud potřebujete pracovat, položíte si počítač na klín jako klasický notebook. Když si chcete číst, tak jej pouze ohnete (případně oddělíte displej) a máte tablet. Pro sledování filmů se pak nejlépe hodí režim, kterému se přezdívá „stan“, kdy tělo počítače využijete jako stojánek.

3. Okamžitý start – Start počítače býval kdysi záminkou k pauze na kávičku, trval totiž dlouhé minuty. V případě zařízení 2v1 je zapnutí otázkou vteřin. Poté, co doděláte práci, stačí jen zaklapnout a počítač se sám uspí.

4. Nízká spotřeba – Procesory v zařízeních 2v1 jsou výkonné, ale nové procesory jsou maximálně úsporné, takže namísto tepla dávají hlavně výpočetní výkon. Zatímco u stolního PC se náklady na spotřebu počítají na tisíce korun, u zařízení 2v1 je to pouhá stokoruna ročně.

5. Ochrana data – O technologii RealSense od Intelu jsme psali už mnohokrát. Na veletrhu CES například pomocí kamery RealSense na stánku Intelu skenovali dobrovolníky a jejich přesné 3D modely přenášeli do počítačových her. V zařízeních 2v1 má tato technologie ještě praktičtější využití – notebook oskenuje obličej uživatele a nikoho cizího k počítači nepustí.

Další výhody zařízení 2v1 oproti stolním PC najdete na webu VymenaPC.cz.

Čtěte také

Google spustil slevy na hry. Ušetříte až 80 %!

Google spustil slevy na hry. Ušetříte až 80 %!

Různé Před 8 hodinami

V některých obchodech ještě neskončil Black Friday (i když už je středa) a někde už odstartovala akce Cyber Week, v rámci které...

QR kódy přinesly revoluci do mobilního bankovnictví

QR kódy přinesly revoluci do mobilního bankovnictví

Různé Včera

Pamatujete, když jste místo papírových složenek začali řešit platby pomocí internetového bankovnictví? Nebo už je to tak dávno, že jste...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail