Úvod Novinky Budoucnost bez mobilu. Displej nahradí gesta ve vzduchu

Budoucnost bez mobilu. Displej nahradí gesta ve vzduchu

Budoucnost bez mobilu. Displej nahradí gesta ve vzduchu
Bez mobilního telefonu dnes neuděláme ani krok a již dnes se nám stará o mnohem víc, než je volání. A to díky spojení s chytrými periferiemi jako jsou brýle nebo náramky. Představa, budoucnosti bez mobilu tak zní naprosto šíleně. Tedy ve formě, v jakého dnes známe - krabičce s displejem, kterou nosíme v kapse u kalhot. Bude to stále telefon, když bude vypadat jako brýle?
 
Společnost Brilliant Services jde na věc jinak. Se svým projektem Mirama se snaží možnosti mobilního telefonu natěsnat do chytrých brýlí. A místo dotyků a chytrého displeje budeme zařízení ovládat rukama ve vzduchu přímo před sebou. Když budeme chtít fotit, prostě uděláme gesto, jako že držíme fotoaparát. A prstem zmáčkneme neviditelnou spoušť. Pokud budeme chtít něco potvrdit, ukážeme palec nahoru.

Alespoň takhle vypadá budoucnost v podobě technologie Mirama a redaktorů serveru Engadget, kteří si mohli headset otestovat. Bohužel, zatím je nám na míle vzdálená – fungující prototyp je v podstatě PC se speciálním operačním systémem. Nicméně představa mobilu budoucnosti, který vlastně jako mobil vůbec nevypadá, je minimálně zajímavá. Nemluvě o gestech jako z gladiátorské arény…

Zdroj: Engadget.com, oficiální stránkyČtěte také:

Komentáře