Do Messengeru zavítali boti. Pokecají s vámi o zprávách nebo objednají kytky

Do Messengeru zavítali boti. Pokecají s vámi o zprávách nebo objednají kytky

13. 4. 2016

Možná jste si toho ani nevšimli, ale ve vašem Facebook Messenger se právě odehrála malá revoluce. Na konferenci F8 byli představeni tzv. boti, tedy počítačem ovládané účty v Messengeru, které dokáží reagovat na určité příkazy. Samotní boti nejsou nic nového, na internetu je potkáváme je už řadu let a to zejména na technických podporách. Dokonce ani v rámci „kecacích“ aplikacích nedrží Facebook prvenství. Nedávno automatické účty představil například messenger Kik. Jenže Facebook Messenger je největší a má tím pádem i největší potenciál.

Momentálně je k dispozici jen pár automatů, které běžnému českému uživateli, upřímně řečeno, nemají co nabídnout. Vyzkoušet si je ale můžete. Bota CNN můžete například požádat o zaslání přehledu nejnovějších zpráv. Stačí napsat „top stories“ a rázem víte, co se děje. Případně se dá upřesnit „politics“, „sports“ apod. podle toho, co přesně vás zajímá. Ano, zatím jen v angličtině. Bot rozvážkové služby 1-800-FLOWERS je ještě zajímavější, protože si přes něj můžete objednat doručení květiny. Bohužel, ne však u nás.Chcete si boty vyzkoušet? Jde to i bez nutnosti přezouvání, stačí navštívit stránku m.me/f8bot a poslat botovi zprávu „available bots“. Odpoví přehledem již fungujících automatů. 

Čtěte také

KFO je dron složený z krabičky od kuřecích křidýlek z KFC

KFO je dron složený z krabičky od kuřecích křidýlek z KFC

Vychytávka Právě teď

„Jsou křidýlka a křidýlka. Jedny slouží létání, na druhých si pochutnáte.“ Tahle logika vedla k vynálezu speciální...

Sony a Nike spojily síly. Výsledek? Kecky PlayStation!

Sony a Nike spojily síly. Výsledek? Kecky PlayStation!

Různé Před hodinou

Napadají nás dva důvody, proč jste si rozkliknuli tento článek. Buďto chcete vědět víc – cenu, dostupnost, detaily – anebo si...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail