Japonský hráč zaplatil za odemčení postavy v mobilní hře 145 tisíc

Japonský hráč zaplatil za odemčení postavy v mobilní hře 145 tisíc

Včera

Už mnohokrát jsme varovali, že bezplatné – tzv. Free2Play – hry nemusejí být vždy zdarma. Hru si sice můžete bezplatně stáhnout, ale ve hře samotné jste často atakováni nabídkami placených výhod, které vylepšují herní zážitek. Můžete si koupit virtuální měnu, lepší zbraně či nové herní hrdiny. Obzvláště rizikové jsou mikrotransakce u malých dětí, které neznají cenu peněz, a pak u hráčů, kteří mají sklony ke gamblingu.

K těm patří i Japonec, který si říká Taste. Taste se nechal zlákat stejně jako milióny dalších, především asijských hráčů hrou s názvem Granblue Fantasy. RPG s tahovými souboji, které nápadně připomíná Final Fantasy, spustilo v Japonsku obrovskou reklamní kampaň. Po omezenou dobu bylo ve hře možné snadněji získat jednu speciální hrdinku. Jak? Stačilo si koupit záhadný krystal za v přepočtu 65 Kč a doufat, že se po jeho rozbití objeví kýžená postava. Normálně je šance na získání legendární zbraně nebo hrdiny pouhých 3 %. Během této akce byla šance dvojnásobná.

Spousta japonských hráčů na akci reagovala tím, že začali zkupovat krystaly začali ve velkém. Hráč Taste je mezi nimi smutným vítězem. Svou hrdinku nakonec získal, ale stálo ho to 2276 pokusů a v přepočtu 145 tisíc korun. Podobných případů bylo zaznamenáno víc, a tak není divu, že se zvedla vlna kritiky. Vývojáři byli nakonec donuceni ke změnám pravidel. Nyní je možné získat jakýkoliv předmět nebo postavu do 300 pokusů. Hráči, kteří investovali do hry větší částku, byli částečně odškodněni – ve virtuální měně. 

Čtěte také

Nejkontroverznější mobilní hra? Co třeba simulátor potratu

Nejkontroverznější mobilní hra? Co třeba simulátor potratu

Hra Včera

Diskuzní fóra herního serveru TouchArcade zaměřeného na mobilní hry představují pro nezávislé vývojáře skvělou příležitost, jak dát...

Cvakněte si selfie s Pikachu! Ale rychle, než ze Snapchatu zmizí

Cvakněte si selfie s Pikachu! Ale rychle, než ze Snapchatu zmizí

Aplikace Včera

Snapchat vytáhl v konkurenčním boji s Instagramem těžký kalibr. Oficiální Pikachu filtr pro vaše selfíčka a videa! Přesněji...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail