Králem může být jen jeden. Bude to opět HTC One?

Králem může být jen jeden. Bude to opět HTC One?

27. 3. 2014

Na výstavní ploše v Barceloně nové HTC One chybělo. Pozornost novinářů na sebe strhával HTC Desire (výkonný mobil za dostupnou cenu), případně fakt, že první generace HTC One získala na MWC ocenění nejlepší mobilní telefon roku. Pro druhou generaci si tchajwanský výrobce chystal speciální událost, která se konala 25. března v Londýně a New Yorku.
 
Nová vlajková loď HTC opět ponese název One a na první pohled to vypadá, že jsou změny kosmetické. Designéři jen drobně upravili tolik chválený design a kovové šasi. Všimnout si však můžeme toho, že je telefon trochu kulatější a hlavně na zadní straně telefonu disponuje dvojicí fotoaparátů. Právě toho se týká i jedná z hlavních novinek – HTC One umí fotku přeostřovat až potom, co jí vyfotíte.
 
Druhý fotoaparát nepomáhá dělat fotky ve vyšším rozlišení, ale rozpoznává hloubku zachyceného snímku, takže můžete zaostřit, co potřebujete, a zbytek bude stylově rozmazaný. Druhou velkou novinkou je pak fakt, že HTC One disponuje senzory na měření vaší fyzičky, které spolupracují přímo s aplikacemi společnosti Fitbit. Nepotřebujete tak žádný náramek a vystačíte si s pouhým telefonem.
 
Kromě spousty drobných novinek a zajímavostí nás pak ještě potěšila technologie Motion Launch, díky které je možné telefon ovládat gesty, aniž bychom se ho dotkli, případně speciální režim zvaný extrémní úspora energie. Díky němu telefon vydrží nabitý čtrnáct dní. Stále budete moci telefonovat, psát zprávy a dokonce také přijímat e-maily. Konečně se dostáváme do situace, kdy nebude nutné po kapsách tahat napájecí kabely…

HTC One je k dispozici již nyní u vybraných prodejců v Americe nebo Anglii. K nám do Čech dorazí zatím neznámo kdy. Stejně tak jasná není cena. V zahraničí se však HTC One prodává za cca 18 tisíc korun.

Čtěte také

KFO je dron složený z krabičky od kuřecích křidýlek z KFC

KFO je dron složený z krabičky od kuřecích křidýlek z KFC

Vychytávka Právě teď

„Jsou křidýlka a křidýlka. Jedny slouží létání, na druhých si pochutnáte.“ Tahle logika vedla k vynálezu speciální...

Sony a Nike spojily síly. Výsledek? Kecky PlayStation!

Sony a Nike spojily síly. Výsledek? Kecky PlayStation!

Různé Právě teď

Napadají nás dva důvody, proč jste si rozkliknuli tento článek. Buďto chcete vědět víc – cenu, dostupnost, detaily – anebo si...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail