Nový Assassin‘s Creed zaútočil na iPhone. Android je v plánu na jaře

Nový Assassin‘s Creed zaútočil na iPhone. Android je v plánu na jaře

26. 2. 2016

Konečně Assassin‘s Creed, jakého si mobilní hráči zaslouží! Žádná osekaná hříčka, žádná minihra, žádný mobilní doplněk ke konzolové nebo PC hře, ale skutečný „Assassin“. I když Asassin’s Creed Identity je do jisté míry omezen možnostmi mobilního telefonu. To znamená, že sice máte svobodu pohybu, ale ne po celém městě, jak jsme zvyklí z velkých her. K dispozici je vám jen čtvrť města, kde se zrovna daná mise odehrává.

Ovládání bylo zjednodušeno, aby bylo pohodlné na dotykových displejích. Funguje to docela dobře. V pravé části obrazovky se nachází kontextová akční tlačítka. To znamená, že pokud je v blízkém okolí voják, tak se objeví tlačítko pro jeho zabití. Pokud je vedle vás kupka sena, pak máte po ruce tlačítko pro ukrytí. Jednoduchostí utrpěly akorát souboje, které byly v podání Assassin‘s Creed Identity zredukovány na pouhé mačkání jednoho tlačítka, dokud soupeř nepadne.V rámci série nezvyklým prvkem jsou pak speciální dovednosti, které hru přibližují k RPG. Jednou z prvních dovedností, co se naučíte, je orlí zrak, tedy jakýsi radar, co odhalí vojáky a skrytá tajemství ve vašem okolí. Často jsme také využívali odlákání pozornosti pomocí mincí (hrdina hodí před sebe hrst drobáků, což přiláká lúzu z nejbližšího okolí). Díky chaosu, co mince na zemi vyvolaly, jsme se vyhnuli zbytečným soubojům. Některé schopnosti se liší podle postavy, kterou si vyberete na začátku hry, takže s volbu dobře rozmyslete.

Sečtenou a podtrženo, první dojmy jsou více než pozitivní, i když už teď je jasné, že hra není bez chyby. Assassin’s Creed Identity si můžete už teď koupit na AppStore a to za 134 Kč. Verze pro Android bude vydána někdy na jaře.

Assassin’s Creed Identity si můžete stáhnout zde.

Čtěte také

Kvízová hra o peníze HQ míří na Android. Dočkáme se o Vánocích

Kvízová hra o peníze HQ míří na Android. Dočkáme se o Vánocích

Hra Před 12 hodinami

Hra HQ, kterou jsme zrecenzovali v zatím posledních Applikacích, se brzy dočká verze pro telefony s Androidem. Datum premiéry...

Jak „vytunit“ zpomalený mobil? Sledujte Aplikace v 10:15 a dozvíte se to!

Jak „vytunit“ zpomalený mobil? Sledujte Aplikace v 10:15 a dozvíte se to!

Různé Včera

Často nám píšete, jak vyřešit ten či onen problém s mobilem. Někdy vás zlobí nedostatek místa, jindy zase rychlost mobilu nebo...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail