Nový Assassin‘s Creed zaútočil na iPhone. Android je v plánu na jaře

Nový Assassin‘s Creed zaútočil na iPhone. Android je v plánu na jaře

15. 8. 2017

Konečně Assassin‘s Creed, jakého si mobilní hráči zaslouží! Žádná osekaná hříčka, žádná minihra, žádný mobilní doplněk ke konzolové nebo PC hře, ale skutečný „Assassin“. I když Asassin’s Creed Identity je do jisté míry omezen možnostmi mobilního telefonu. To znamená, že sice máte svobodu pohybu, ale ne po celém městě, jak jsme zvyklí z velkých her. K dispozici je vám jen čtvrť města, kde se zrovna daná mise odehrává.

Ovládání bylo zjednodušeno, aby bylo pohodlné na dotykových displejích. Funguje to docela dobře. V pravé části obrazovky se nachází kontextová akční tlačítka. To znamená, že pokud je v blízkém okolí voják, tak se objeví tlačítko pro jeho zabití. Pokud je vedle vás kupka sena, pak máte po ruce tlačítko pro ukrytí. Jednoduchostí utrpěly akorát souboje, které byly v podání Assassin‘s Creed Identity zredukovány na pouhé mačkání jednoho tlačítka, dokud soupeř nepadne.V rámci série nezvyklým prvkem jsou pak speciální dovednosti, které hru přibližují k RPG. Jednou z prvních dovedností, co se naučíte, je orlí zrak, tedy jakýsi radar, co odhalí vojáky a skrytá tajemství ve vašem okolí. Často jsme také využívali odlákání pozornosti pomocí mincí (hrdina hodí před sebe hrst drobáků, což přiláká lúzu z nejbližšího okolí). Díky chaosu, co mince na zemi vyvolaly, jsme se vyhnuli zbytečným soubojům. Některé schopnosti se liší podle postavy, kterou si vyberete na začátku hry, takže s volbu dobře rozmyslete.

Sečtenou a podtrženo, první dojmy jsou více než pozitivní, i když už teď je jasné, že hra není bez chyby. Assassin’s Creed Identity si můžete už teď koupit na AppStore a to za 134 Kč. Verze pro Android bude vydána někdy na jaře.

Assassin’s Creed Identity si můžete stáhnout zde.

Čtěte také

Black Desert Online míří na mobily. Vypadá neuvěřitelně!

Black Desert Online míří na mobily. Vypadá neuvěřitelně!

Hra 17. 8. 2017

Black Desert Online patří k nejkomplexnějším online hrám, které si dnes na počítači můžete zahrát. Jen samotný editor avatara je...

Nejkontroverznější mobilní hra? Co třeba simulátor potratu

Nejkontroverznější mobilní hra? Co třeba simulátor potratu

Hra 15. 8. 2017

Diskuzní fóra herního serveru TouchArcade zaměřeného na mobilní hry představují pro nezávislé vývojáře skvělou příležitost, jak dát...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail