Na Kamcordu můžete vydělávat peníze hraním her

Na Kamcordu můžete vydělávat peníze hraním her

Včera

Mobilní hry mají k těm písíčkovým a konzolovým čím dál blíž. Často se jim vyrovnají grafikou, rozsahem a v některých případech i cenou. Společný je i fenomén streamování, tedy živé vysílání her s komentářem na internetu. Na mobilech funguje několik služeb, které vám umožní buďto sledovat, jak hrají ostatní a komentovat jejich vysílání, anebo dokonce přímo streamovat vlastní mobilní hraní. Vyzkoušet si můžete například Twitch, Mobcrush nebo Kamcord. Poslední jmenovaný dokonce nabízí streamerův možnost vydělávat vysíláním peníze.

Funguje to docela zajímavě. Hráč streamuje a diváci si mohou za peníze kupovat jeho pozornost. Za 20 centů si koupí malou hvězdičku, která zvýrazní jejich příspěvek, který by se jinak ztratil v moři komentářů od dalších hráčů. Ta největší hvězda stojí 80 dolarů a „zaplácne“ celou obrazovku. Platí se prostřednictvím mikrotransakcí. O takto utržené peníze se pak dělí provozovatel služby se samotným streamerem. Další možností je pak zaslání peněz hráči přímo přes PayPal.

Kamcord už má dokonce své první celebrity. Streamer chiefpat okázal díky 39 streamům přilákat pozornost více než 70 tisíc fanoušků, největší hvězda Kamcordu, Galadon, má dokonce 130 tisíc followerů. Oba dva hrají především Clash of Clans a Clash Royale. A co vy? Přidáte se k hráčům nebo k divákům?

Kamcord si můžete stáhnout zde.

Čtěte také

Project Graveyard je hřbitov mrtvých apek

Project Graveyard je hřbitov mrtvých apek

Různé Včera

Používaly je miliony lidí, přesto zmizely z internetu. Řeč je o mrtvých aplikacích a internetových službách. Právě těmto...

Kam zmizel Builder z Clash of Clans? Najdete ho na Facebooku!

Kam zmizel Builder z Clash of Clans? Najdete ho na Facebooku!

Hra Včera

Builder se na to vykašlal. Podpůrná jednotka z Clash of Clans už měla dost toho, že mu všechny jeho stavby neustále ničí a rozhodl se,...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail