Úvod Novinky Aplikace Reality Editor udělá z vašeho mobilu dálkový ovladač na život

Aplikace Reality Editor udělá z vašeho mobilu dálkový ovladač na život

Aplikace Reality Editor udělá z vašeho mobilu dálkový ovladač na život
Brzy bude k internetu připojená většina věcí ve vaší domácnosti. Od vstupních dveří, přes kuchyňské spotřebiče, až po splachovadlo na záchodě nebo matraci v ložnici. Reality Editor je pak projekt, který tyto věci dokáže propojit a automatizovat. Autoři sami tvrdí, že počítače už hrozně dlouho používáme stejně a oni se snaží přijít s řešením, jak je používat jinak a pokud možno lépe.

Výsledkem je tedy aplikace, která dokáže spojit různé spotřebiče. Automatické zhasínání světla, když odejdete z místnosti či nastartování vozu, který se může vyhřát, než do něj usednete. Všechny tyhle funkce už v nějaké podobě existují a fungují a Reality Editor se je snaží propojit. Jak to vypadá v praxi, to asi nejlépe shrne následující video…


Mobilní aplikace díky fotoaparátu ve vašem mobilu rozpozná speciální nálepku, která je napojená na chytrý nábytek, spotřebiče či vozidla. Vy je pak můžete mezi sebou propojit nebo dokonce naprogramovat, co přesně se stane. Reality Editor by tak měl umět mnohem více, než dělá třeba aplikace IF, kterou si můžete stáhnout zdarma na Android a iOS.

Zdroj: RealityEditor.orgČtěte také:

Komentáře