Další scénář ze seriálu Black Mirror realitou. Mrtví brzy promluví díky sociálním sítím!

Další scénář ze seriálu Black Mirror realitou. Mrtví brzy promluví díky sociálním sítím!

9. 12. 2015

Existuje jeden britský seriál, jehož scénáře, ať jsou sebešílenější, realita nakonec překoná. Můžeme vzít hned tu první epizodu, kde je britský politik nucen mít poměr s prasetem. Co vypadalo jako výplod šílené mysli, se nakonec ukázalo jako slabý odvar skutečnosti. A podobně šílených, ale děsivě reálných vizí je seriál Black Mirror plný.

A u prasnic to neskončí. Podle všeho chtějí vývojáři realizovat epizodu s názvem Be Right Back (Hned jsem zpátky). V ní jde o to, že si žena nechá vygenerovat umělou inteligenci mrtvého manžela na základě jeho profilů na sociálních sítích. Facebook, Twitter, Snapchat... všichni jsme na nich denně a každý náš krok, ačkoliv se tváři, že rychle zmizí, je poctivě zaznamenán a uložen.

Možnost vygenerovat na základě našeho virtuálního otisku simulaci našeho vlastního vědomí nevypadá v budoucnosti vůbec nereálně. A tahle budoucnost je ještě blíž, než si myslíte. Josh Bocanegra totiž chystá projekt Humai. Jeho základem je algoritmus pro analýzu dat a tvorbu samotné AI. Tento program by měl být hotový zhruba do roku 2017. A pak to přijde.

Dalším krokem by měla být speciální aplikace, která vám umožní s umělou inteligencí konverzovat. Prostě budete chatovat s někým, kdo již není mezi živými. Že to zní děsivě? Bocanegra plánuje vyvinout roboty, kteří ponesou vědomí zesnulých. Údajně to potrvá 30 let, než technologie pokročí tak daleko.

A nejde jenom o to, že vložíte svůj mozek do stroje. Vědci předpokládají, že do padesáti leť budeme schopní své vědomí kompletně přenést do virtuálního prostoru.

Čtěte také

Aplikace Gyroscope zvládne sledovat spánek, aktivitu i produktivitu

Aplikace Gyroscope zvládne sledovat spánek, aktivitu i produktivitu

Aplikace Včera

Gyroskop je zařízení, díky kterému naše telefony dokážou rozpoznat polohu přístroje. Gyroscope je název aplikace, která dokáže...

Bunda se zabudovanou powerbankou zahřeje a nabije mobil

Bunda se zabudovanou powerbankou zahřeje a nabije mobil

Vychytávka 19. 10. 2017

Pár chytrých kousků oblečení už jsme v Applikacích měli, ale že bychom na ulicích zrovna potkávali lidi v chytrých bundách a...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail