Přišel listopad, měsíc, kdy se celý svět přestane holit

Přišel listopad, měsíc, kdy se celý svět přestane holit

2. 11. 2015

V listopadu vrcholí podzim a listí padá ze stromů. Co naopak ale zůstává na svém místě, případně intenzivně roste a bují, to jsou pánské vousy. Listopad už několik let znamená boj proti rakovině prostaty, který vedou muži celého světa pod názvem Movember. Po třicet dní se neholí a nechávají růst porost obličeje, aby informovali na tuto problematiku. Někdo si nechá narůst pěkný knír, jiný zase boj proti rakovině podpoří i finančně. Faktem ale je, že Movember je prostě fenomén posledních let.

Jak ale tenhle nápad vůbec vznikl? Podle Wikipedie vše začalo v roce 1999 v jedné Australské hospodě – tam vznikl název Movember (spojení slov November  a mustache, česky listopad a knírek ) a nápad podpořit charitu tím, že si necháte narůst vous. Nicméně Movember, jak jej dnes známe, vznikl nejspíš až v roce 2004, kdy se pěstování kníru spojilo právě s bojem proti rakovině prostaty a varlat. A opět to bylo v Austrálii – přesněji v Melbourne. Od té doby se tato iniciativa rozrostla do celého světa a ročně dokáže přinést na charitu miliony dolarů!

A když už se něco děje v takovémto měřítku, tak to určitě má i svojí mobilní aplikaci! Ta oficiální se jmenuje prostě Movember a více o ní píšeme zde. Minout byste také neměli českou aplikaci Hlídač koulí, kterou původně podporoval Jirka Mádl. Ta vám řekne, jak si vyšetřit hmatem varlata, případně vám připomene, že byste měli jít na pravidelnou prohlídku. Právě ta může v boji proti rakovině pomoci – nemoc totiž odhalíte včas!

Čtěte také

Applikace jsou zpátky! V prvním díle se věnujeme olympiádě

Applikace jsou zpátky! V prvním díle se věnujeme olympiádě

Různé 16. 2. 2018

První díl nové řady Applikací připadnul na začátek února. Téma je tedy jasné: olympiáda. Otestovali jsme dvě olympijské aplikace. Obě...

Stačí poslat esemeskou jedno písmeno a iPhone se restartuje

Stačí poslat esemeskou jedno písmeno a iPhone se restartuje

Různé 16. 2. 2018

Sotva Apple opravil chybu chaiOS, kdy se iPhone zaseknul po obdržení odkazu na jeden konkrétní web, a už je tu další. Tentokrát dělá...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail