Nové HTC One A9 přinese vše, na co jsme od značky zvyklí

Nové HTC One A9 přinese vše, na co jsme od značky zvyklí

20. 10. 2015

Společnost HTC dnes večer představila nový mobilní telefon HTC One A9. Ten nabízí typické zpracování pro telefony této značky a nejnovejší Android - verzi 6.0 Marshmallow. HTC tímto kouskem prý cílí na uživatele, kteří chtějí vystoupit z davu. Model A9 má opět kovové šasi, ve kterém najdete 5palcový Full HD AMOLED displej chráněný 2,5D sklem Gorilla Glass 4.

Dále pak nabízí 13MPx fotoaparát s optickou stabilizací obrazu na zadní straně a na té přední pak najdete snímač s Ultrapixely, které pojmou více světla. Díky tomu zachytíte svoje selfie i za horších světelných podmínek. Pod displejem telefonu je pak ještě snímač otisků prstů. Uvnitř telefonu je osmijádrový procesor Snapdragon 617 a 2 GB RAM. Úložný prostor dělá 16 GB, potažmo jej můžete kartou rozšířit až na 2 TB.Nezajímavá pak není ani softwarová výbava telefonu. Když opomeneme povedené rozhraní HTC Sense 7.0, fotografové jistě ocení režim PRO a možnost ukládat fotky v RAWu pro dodatečnou úpravu ve specializovaných programech. HTC vyvinulo také vlastní funkci Hyperlapse, díky které můžete video zpomalit a nebo výrazně zrychlit (podobně jako v aplikaci od Instagramu nebo Microsoftu). Takto upravit můžete jen jednotlivé části videa, takže se jeho rychlost může průběžně měnit.

HTC One A9 bude k dispozici ve čtyřech barevných variantách a to Carbon Gray, Opal Silver, Topaz Gold a Deep Garnet. První dvě budou k dostání v České republice již 2. listopadu. Zbývající pak do prodeje dorazí v prosinci. Cena telefonu bude pod 15 tisíc Kč.

 

Čtěte také

Aplikace Gyroscope zvládne sledovat spánek, aktivitu i produktivitu

Aplikace Gyroscope zvládne sledovat spánek, aktivitu i produktivitu

Aplikace Před 4 hodinami

Gyroskop je zařízení, díky kterému naše telefony dokážou rozpoznat polohu přístroje. Gyroscope je název aplikace, která dokáže...

Bunda se zabudovanou powerbankou zahřeje a nabije mobil

Bunda se zabudovanou powerbankou zahřeje a nabije mobil

Vychytávka Včera

Pár chytrých kousků oblečení už jsme v Applikacích měli, ale že bychom na ulicích zrovna potkávali lidi v chytrých bundách a...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail