Úvod Novinky Fotoaparát Light má 16 snímačů a Androida. Podívejte se na fotky!

Fotoaparát Light má 16 snímačů a Androida. Podívejte se na fotky!

Fotoaparát Light má 16 snímačů a Androida. Podívejte se na fotky!
Většina telefonů má dva snímače na focení, ale šestnáct? To už zní jako čiré bláznovství. Přesně takový počet senzorů ale nabídne chytrý fotoaparát Light. Každý z nich je přitom trochu jiný a poslouží jinému účelu, všechny se ale postarají o to, aby vaše fotky vypadaly náramně. Se stisknutím spoušti se aktivuje deset z nich, přičemž výsledkem je fotografie s rozlišením 52 megapixelů. Parametry soustavy snímačů by se daly srovnat s objektivem, jehož světelnost je 1,2 a optický zoom se pohybuje mezi 35 až 150 milimetry.

Celé zařízení navíc jede na operačním systému Android, takže na displeji fotoaparátu můžete fotky rovnou upravovat a sdílet online (foťák se umí připojit i k internetu pomocí WiFi). Finální cena fotoaparátu Light L16 je stanovena na 1699 dolarů, pokud si ale zařízení předobjednáte, ušetříte 400 dolarů. Na trh by se pak fotoaparát měl dostat v létě 2016. Autoři doufají, že s ním překonají kvality poloprofesionálních zrcadlovek, přičemž Light je mnohonásobně menší a skladnější. Další podrobnosti a hlavně galerii fotografií najdete na oficiálních stránkách.

Dvanáct set dolarů na fotoaparát, který bude k dostání za necelý rok, to není jen tak pro někoho. Většina z nás si vystačí se svým fotoaparátem, nebo mobilem. A pokud chcete tipy na nějaké zajímavé fotografické aplikace, případně tipy, jak s mobilem fotit, koukněte se na Applikace níže!

Čtěte také:

Komentáře