Fotoaparát Light má 16 snímačů a Androida. Podívejte se na fotky!

Fotoaparát Light má 16 snímačů a Androida. Podívejte se na fotky!

Před 18 hodinami

Většina telefonů má dva snímače na focení, ale šestnáct? To už zní jako čiré bláznovství. Přesně takový počet senzorů ale nabídne chytrý fotoaparát Light. Každý z nich je přitom trochu jiný a poslouží jinému účelu, všechny se ale postarají o to, aby vaše fotky vypadaly náramně. Se stisknutím spoušti se aktivuje deset z nich, přičemž výsledkem je fotografie s rozlišením 52 megapixelů. Parametry soustavy snímačů by se daly srovnat s objektivem, jehož světelnost je 1,2 a optický zoom se pohybuje mezi 35 až 150 milimetry.

Celé zařízení navíc jede na operačním systému Android, takže na displeji fotoaparátu můžete fotky rovnou upravovat a sdílet online (foťák se umí připojit i k internetu pomocí WiFi). Finální cena fotoaparátu Light L16 je stanovena na 1699 dolarů, pokud si ale zařízení předobjednáte, ušetříte 400 dolarů. Na trh by se pak fotoaparát měl dostat v létě 2016. Autoři doufají, že s ním překonají kvality poloprofesionálních zrcadlovek, přičemž Light je mnohonásobně menší a skladnější. Další podrobnosti a hlavně galerii fotografií najdete na oficiálních stránkách.

Dvanáct set dolarů na fotoaparát, který bude k dostání za necelý rok, to není jen tak pro někoho. Většina z nás si vystačí se svým fotoaparátem, nebo mobilem. A pokud chcete tipy na nějaké zajímavé fotografické aplikace, případně tipy, jak s mobilem fotit, koukněte se na Applikace níže!


Čtěte také

Project Graveyard je hřbitov mrtvých apek

Project Graveyard je hřbitov mrtvých apek

Různé Před 17 hodinami

Používaly je miliony lidí, přesto zmizely z internetu. Řeč je o mrtvých aplikacích a internetových službách. Právě těmto...

Kam zmizel Builder z Clash of Clans? Najdete ho na Facebooku!

Kam zmizel Builder z Clash of Clans? Najdete ho na Facebooku!

Hra Před 18 hodinami

Builder se na to vykašlal. Podpůrná jednotka z Clash of Clans už měla dost toho, že mu všechny jeho stavby neustále ničí a rozhodl se,...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail