Česká bezpečnostní kamera Angee boduje. Za 20 dní získala 250 tisíc dolarů

Česká bezpečnostní kamera Angee boduje. Za 20 dní získala 250 tisíc dolarů

15. 8. 2017

Nedávno jsme tady psali o zařízení Canary, díky kterému majitel bytu natočil lupiče přímo, když se mu hrabali ve věcech. S podobným projektem přišla i česká společnost Cleevio, který vytvořila Angee. Tenhle bezpečnostní systém ještě není v prodeji, nicméně již boduje na crowdfundingových portálech – na serveru Kickstarter právě získal částku 250 tisíc dolarů od dobrovolných dárců. Stačilo mu na to pouhých dvacet dní. Zájemci o první kusy Angee pak mohou přihazovat peníze ještě další měsíc, než akce skončí. Více podrobností najdete zde.

Zařízení Angee tvoří hlavně speciální kamerka, která se na dálku spojí s vaším telefonem, když se něco děje. Prostě jí někam postavíte, připojíte k internetu a pak klidně odejdete do práce nebo odjedete na dovolenou. Kamerka hlídá váš byt a pokud by se něco stalo, dá vám o vědět. Hlavní funkcí je tak pohybový senzor a kamera snímající obraz v rozmezí 360 stupňů. Záznam ze svého bytu si tak můžete vyvolat kdykoliv ve své mobilní aplikaci. Samozřejmě, Angee toho zvládne mnohem víc, rozliší jednotlivé obyvatele bytu, případně sama pozná, když z bytu odejdete.



Kamerce můžete také jasně definovat místa, která má hlídat. Může to být sporák, počítač nebo třeba šperkovnice. Můžete tak hlídat svoje děti před případným zraněním, nebo si dát pozor, jestli se vám někdo nehrabe ve věcech. A pokud chcete mít soukromí, nabízí Angee i privátní mód, kdy se všechny senzory deaktivují. Množstvím funkcí zařízení předčí svojí konkurenci i včetně Canary zmiňovaného na začátku článku. Proto není divu, že je o Angee takový zájem. Navíc, přes Kickstarter se dá koupit s výraznou slevou – nyní je k dispozici za 329 dolarů.

Čtěte také

Black Desert Online míří na mobily. Vypadá neuvěřitelně!

Black Desert Online míří na mobily. Vypadá neuvěřitelně!

Hra Včera

Black Desert Online patří k nejkomplexnějším online hrám, které si dnes na počítači můžete zahrát. Jen samotný editor avatara je...

Nejkontroverznější mobilní hra? Co třeba simulátor potratu

Nejkontroverznější mobilní hra? Co třeba simulátor potratu

Hra 15. 8. 2017

Diskuzní fóra herního serveru TouchArcade zaměřeného na mobilní hry představují pro nezávislé vývojáře skvělou příležitost, jak dát...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail