Česká bezpečnostní kamera Angee boduje. Za 20 dní získala 250 tisíc dolarů

Česká bezpečnostní kamera Angee boduje. Za 20 dní získala 250 tisíc dolarů

5. 10. 2015

Nedávno jsme tady psali o zařízení Canary, díky kterému majitel bytu natočil lupiče přímo, když se mu hrabali ve věcech. S podobným projektem přišla i česká společnost Cleevio, který vytvořila Angee. Tenhle bezpečnostní systém ještě není v prodeji, nicméně již boduje na crowdfundingových portálech – na serveru Kickstarter právě získal částku 250 tisíc dolarů od dobrovolných dárců. Stačilo mu na to pouhých dvacet dní. Zájemci o první kusy Angee pak mohou přihazovat peníze ještě další měsíc, než akce skončí. Více podrobností najdete zde.

Zařízení Angee tvoří hlavně speciální kamerka, která se na dálku spojí s vaším telefonem, když se něco děje. Prostě jí někam postavíte, připojíte k internetu a pak klidně odejdete do práce nebo odjedete na dovolenou. Kamerka hlídá váš byt a pokud by se něco stalo, dá vám o vědět. Hlavní funkcí je tak pohybový senzor a kamera snímající obraz v rozmezí 360 stupňů. Záznam ze svého bytu si tak můžete vyvolat kdykoliv ve své mobilní aplikaci. Samozřejmě, Angee toho zvládne mnohem víc, rozliší jednotlivé obyvatele bytu, případně sama pozná, když z bytu odejdete.Kamerce můžete také jasně definovat místa, která má hlídat. Může to být sporák, počítač nebo třeba šperkovnice. Můžete tak hlídat svoje děti před případným zraněním, nebo si dát pozor, jestli se vám někdo nehrabe ve věcech. A pokud chcete mít soukromí, nabízí Angee i privátní mód, kdy se všechny senzory deaktivují. Množstvím funkcí zařízení předčí svojí konkurenci i včetně Canary zmiňovaného na začátku článku. Proto není divu, že je o Angee takový zájem. Navíc, přes Kickstarter se dá koupit s výraznou slevou – nyní je k dispozici za 329 dolarů.

Čtěte také

Konec nedorozuměním. Samsung mění design emoji

Konec nedorozuměním. Samsung mění design emoji

Různé Před 6 hodinami

Samsung spustil (a vzápětí kvůli technickým problémům pozastavil) update Galaxy S8 na verzi Android Oreo. Součástí je také aktualizace...

Se sluchátky Cheero pro iPhone můžete poslouchat hudbu, zatímco nabíjíte mobil

Se sluchátky Cheero pro iPhone můžete poslouchat hudbu, zatímco nabíjíte mobil

Vychytávka Před 6 hodinami

„Odstraníme zdířku na jack a lidi prostě přejdou na bezdrátová sluchátka“ – podobné myšlenky se asi honily v hlavách...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail