Na Marsu objevili vodu. Prozkoumejte rudou planetu pomocí aplikací

Na Marsu objevili vodu. Prozkoumejte rudou planetu pomocí aplikací

29. 9. 2015

V pondělí NASA oznámila vědecký průlom – výsledky jejich výzkumů naznačují, že na Marsu existuje tekoucí voda. Nutno dodat, že velmi slaná tekoucí voda. Jenom díky vysokým obsahům solí totiž voda nezamrzne ani v teplotách hluboko pod nulou. Jak tyto proudy vznikají, to bude cílem dalšího zkoumání. Stejně jako to, jestli neobsahují stopy mimozemského života.

Nicméně, než se na Mars dostane další robot nebo rovnou lidská posádka, nějaký čas to potrvá. Vy se tam ale můžete vydat již nyní a to pomocí mobilních aplikací. Například apka Mars 3D vám nabídne trojrozměrný model planety se všemi zajímavými místy. Zdarma ale nečekejte příliš mnoho, model planety neumožní velké přiblížení a jednotlivé lokace jsou popsané pouhým názvem.

Pokud máte iOS, můžete sáhnout po placené aplikaci Mars Atlas (alternativou zdarma budiž Mars Globe). Ta nabízí mnohem detailnější pohled na planetu i její jednotlivá zákoutí. Pokud hledáte sofistikovanější nástroj, můžete si stáhnout aplikaci Elevation Mars pro Android. Za svoje peníze můžete zkoumat povrch planety do posledního údolí či pohoří. A to včetně Olympus Mons, nejvyšší hory v naší soustavě, která dosahuje výšky 25 kilometrů.

Možnost prozkoumávat Mars nabízí i Google Earth, bohužel ale jenom verze pro osobní počítače. Pakliže si Google Earth stáhnete, můžete kromě Země prozkoumávat povrch Měsíce a právě i Marsu. Případně můžete na povrchu Marsu přímo ovládat sondu Curiosity a to v rámci projektu Experience Curiosity – ve svém internetovém prohlížeči uvidíte virtuální model, s nímž jde provádět vlastní výzkumy.

Fotka: západ Slunce na Marsu, Zdroj: NASA

Čtěte také

Shadowgun Legends je na Google Play. Zahrát si budete moci až příští měsíc

Shadowgun Legends je na Google Play. Zahrát si budete moci až příští měsíc

Hra Před 23 hodinami

Není sporu o tom, že Shadowgun Legends patří k aktuálně nejočekávanějším mobilním hrám, a to nejen v domácím Česku. Dlouhé...

Pára nad čajem, ohňostroj na obloze…. Vimage rozhýbe vaše fotky stylovými efekty

Pára nad čajem, ohňostroj na obloze…. Vimage rozhýbe vaše fotky stylovými efekty

Aplikace Před 24 hodinami

Co jsou to cinemagrafy, to už jsme si definovali při seznámení s aplikací Loopsie. Nepamatujete? Dalo by se říct, že je to něco mezi...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail