Zapomeňte na CD. Streaming dělá třetinu prodejů hudebního průmyslu

Zapomeňte na CD. Streaming dělá třetinu prodejů hudebního průmyslu

28. 9. 2015

Asociace amerického nahrávacího průmyslu vypustila data o prodeji hudby za první pololetí roku 2015. Čísla pak potvrzují údaje posledních let – prodeje CD nosičů klesají, podíl hudebních streamů jako je Deezer nebo Spotify neustále stoupá. Platby za stažení hudebních alb pak oproti stejnému období v loňském roce mírně klesly, ale stále jsou nejpočetnější položkou – dělají 40 procent trhu s hudbou ve Spojených státech. Hudební streaming tvoří 32 % a prodeje CD 24 %. Server Engadget pak upozorňuje na fakt, že data byla sebrána ještě před tím, než na trh vstoupil další velký hráč – koncem června Apple spustil svojí vlastní streamovací službu Apple Music. Bude tedy zajímavé sledovat, jak budou výsledky vypadat koncem roku či za rok. Důležité je také upozornit, že jde pouze o čísla z amerického trhu, dá se ale předpokládat, že i jinde ve světě bude trend podobný.

Hudební streaming Deezer výhodně
A co že je to ten hudební streaming? Inu, zdarma můžete poslouchat jakoukoliv hudbu, kterou daná služba/aplikace nabízí. Jenom se musíte smířit s reklamou a omezenými funkcemi. Nicméně, pokud si zaplatíte prémiový účet, dostanete přístup k milionům skladeb v prvotřídní kvalitě, které můžete poslouchat naprosto kdekoliv. Navíc, pokud jste klienty T-Mobile, máte výbornou příležitost, jak vyzkoušet aplikaci Deezer. Pokud máte tarif S námi bez hranic+, získáte Deezer Premium na půl roku zdarma a pak za velmi výhodnou cenu 99 Kč/měsíc. Pakliže máte jiný tarif, můžete si službu vyzkoušet na 15 dní zdarma a pak platit výhodnou cenu 129 Kč/měsíc. Další informace naleznete zde!

Čtěte také

Prohlížeč Microsoft Edge se dočkal své mobilní verze

Prohlížeč Microsoft Edge se dočkal své mobilní verze

Aplikace Včera

Internetový prohlížeč, který se na počítačích používá téměř výhradně k tomu, abyste si přes něj stáhli internetový...

Into the Dead 2 je zombie runner s příběhem, který se zakousne a nepustí

Into the Dead 2 je zombie runner s příběhem, který se zakousne a nepustí

Hra 16. 10. 2017

Vždycky když už nás zombie hry začnou nudit, vstane z hrobu nějaký čerstvý umrlec, kousne nás do krku a znovu nakazí láskou...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail