Zájem o Airbnb raketově roste. Letos v létě službu využilo 17 milionů lidí

Zájem o Airbnb raketově roste. Letos v létě službu využilo 17 milionů lidí

8. 9. 2015

Webová stránka a mobilní aplikace Airbnb vám umožní sehnat levné bydlení v podstatě kdekoliv. Můžete bydlet u někoho doma ve volném pokoji, pronajmete si celý byt nebo rovnou celý dům. Možností je mnoho. Nemluvě o šílenostech jako je bydlení v kufru elektromobilu nebo s postelí zavěšenou vysoko nad zemí v jihoamerických Andách…

Každopádně, Airbnb letos v létě udělalo svůj rekord – službu využilo téměř 17 milionů uživatelů. Od začátku roku přitom službu již využilo na 30 milionů uživatelů. Pokud zůstaneme u letních měsíců, zjistíme, že se počet objednávek navýšil 374x za posledních pět let. Společnost přitom začínala velmi skromně – autor projektu pronajímal pokoj a nafukovací matraci u sebe doma.

Pokud by vám statistika výše byla málo, Airbnb přihazuje další zajímavosti. Tak například letní cestovatelé pocházeli z 57 tisíc měst a ze 150 různých států. Pokud jde o rozložení mezi pohlavými, vládnou cestovatelky – bylo jich 54 procent. Průměrný cestovatel (resp. cestovatelka) byl ve věku 35 let. A statistiky jsou nakloněné i pronajímatelům – ti si průměrně přijdou na 7350 dolarů za rok.

Pokud s Airbnb ještě zkušenost nemáte, stále můžete využít výborné akce od T-Mobile. Díky ní dostanete 30 EUR na svojí první objednávku a je jedno, u jakého jste operátora. Více podrobností pak najdete zde!

Čtěte také

Prohlížeč Microsoft Edge se dočkal své mobilní verze

Prohlížeč Microsoft Edge se dočkal své mobilní verze

Aplikace Včera

Internetový prohlížeč, který se na počítačích používá téměř výhradně k tomu, abyste si přes něj stáhli internetový...

Into the Dead 2 je zombie runner s příběhem, který se zakousne a nepustí

Into the Dead 2 je zombie runner s příběhem, který se zakousne a nepustí

Hra 16. 10. 2017

Vždycky když už nás zombie hry začnou nudit, vstane z hrobu nějaký čerstvý umrlec, kousne nás do krku a znovu nakazí láskou...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail