Huawei Mate S je ještě více prémiový, ale zváží vám i kousek ovoce

Huawei Mate S je ještě více prémiový, ale zváží vám i kousek ovoce

3. 9. 2015

Ve středu 2. září představil Huawei nový mobilní telefon Huawei Mate S a my jsme samozřejmě byli u toho – Mikoláš si mobilní telefon osahal hned po konferenci. Novinka navazuje na model Mate 7, který Huawei představil v Berlíně přesně před rokem. Model S je pak ve všech ohledech lepší a disponuje i řadou zcela nových funkcí.
 
Tou největší novinkou je jistě 2,5D displej s úhlopříčkou 5,5 palce. Ten totiž dokáže změřit intenzitu tlaku, jaký prstem na displej vyvíjíte. To pak přidává nové ovládací prvky a zcela nečekané funkce. Silnějším klepnutím například přiblížíte fotografii pohodlně jedním prstem. A nejen to, mobilní telefon v tomto ohledu dokáže posloužit i jako menší váha!
 
Další zajímavostí je pak vylepšený snímač otisků prstů Fingerprint 2.0. Skrze ten telefon odemknete, ale můžete i aktivovat fotoaparát, prohlížet pořízené snímky nebo přijímat hovory. Společně s tím se vylepšila i technologie Knucle Control. Díky ní zase můžete telefon jednoduše ovládat pomocí poklepání kloubem prstu. Nakreslením písmena „C“ pak spustíte třeba fotoaparát.
 
Huawei Mate S disponuje osmijádrovým procesorem (2x 4 jádra) 13MP fotoaparátem s RGBW snímačem na zadní straně. Nechybí optická stabilizace obrazu či dvojité LED diody pro blesk a realističtější barvy. Navíc, o fotoaparát se starají dva signálové procesory, díky čemuž focení dosahuje ještě vyšší kvality. Na přední straně telefonu pak najdeme fotoaparát s 8 MP a přisvětlovací diodou.
 
Zajímavě vypadá i aplikační výbava telefonu. Fotoaparát tak nabízí široké možnosti nastavení fotografie a to i včetně manuální expozice, nastavení ISO apod. K dispozici je i tzv. černobílý mód pro umělecky založené fotografy, jenž okamžitě fotkám ubere barvy, ale přidá na dramatičnosti. Dívky (a Mikoláš) zase ocení možnost nechat si v reálném čase na obličej nanést virtuální makeup.
 
Huawei Mate S je ve všech ohledech lepší telefon a nabízí vice funkcí. Ruku v ruce s tím jde i prvotřídní zpracování, kdy se kryt mobilu brousil třeba i diamanty. Novinka z Číny tak chce být zároveň i prémiovějším mobilním telefonem a tomu také bude odpovídat i cena – ta byla pro český trh stanovena na 17 590 Kč. Telefon by měl být k dostání v listopadu a to v barvách šedá a stříbřitě zlatá.

Čtěte také

Podívejte se na ukázku z nové hry podle Harry Pottera! Čarodějnické erpégéčko vyjde letos

Podívejte se na ukázku z nové hry podle Harry Pottera! Čarodějnické erpégéčko vyjde letos

Hra Před 11 hodinami

Kromě Harry Potter: Wizards Unite, na které pracují tvůrci Pokémon Go, vzniká také hra s podtitulem Hogwarts Mystery. Autorem je studio...

Stačí poslat jeden odkaz a iPhone se zasekne. Ani na něj nemusíte klikat!

Stačí poslat jeden odkaz a iPhone se zasekne. Ani na něj nemusíte klikat!

Různé Před 11 hodinami

Ani iPhone není nezranitelný. Zavirování telefonu sice nehrozí, ale může se stát, že vám někdo pošle odkaz na web, který vám restartuje...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail