Angry Birds 2 mají miliony stažení. Firma stejně propustí třetinu zaměstnanců

Angry Birds 2 mají miliony stažení. Firma stejně propustí třetinu zaměstnanců

27. 8. 2015

Je jen málo mobilních společnosti, kde bychom pravidelně psali o situaci v kancelářích. Finské Rovio mezi ně rozhodně patří. Firma, která těsně před krachem přišla s velehitem Angry Birds 2 a a překopala hraní a vydělávání peněz na mobilech, to měla poslední roky krušné. Vypouštěla několik her ročně, ale žádná se již nesetkala s takovým úspěchem.

Společnost zkusila udělat z Angry Birds závody, hru na hrdiny, spoj-tři, případně se spojila s Hasbro a společně vytvořili mix Angry Birds a Transformers. Skutečný úspěch ale dorazil až letos v létě, kdy konečně přišlo pokračování Angry Birds 2. Lepší grafika, řada zlepšováků a hlavně padesát milionů stažení za první měsíc. I tak je trochu překvapivé, že firma bude opět propouštět.

V říjnu 2014 společnost opustilo 110 lidí, nyní odejde dalších 260. Podle serveru TechCrunch přitom mělo Rovio koncem roku 2013 na 800 stovek zaměstnanců. Na druhou stranu, společnost se kromě vývoje mobilních her věnuje celé řadě dalších věcí – tvoří celovečerní film, seriál, zábavní parky, trička, bačkory a hračky. Z malého studia se stal zábavní gigant.

Propouštění se netýká jedině studií, která pracují na celovečerním filmu. Ten by měl do kin dorazit v roce 2016. Společně s tím se pak do prodeje dostane i speciální LEGO, takže si Rovio našlo dalšího silného partnera. Více jsme psali zde!

Čtěte také

Sleduje mě nebo ne? Na Instagramu to teď zjistíte snadněji

Sleduje mě nebo ne? Na Instagramu to teď zjistíte snadněji

Aplikace Včera

Aktualizace Instagramu se nesou) ve znamení nových zábavných filtrů. Přinejmenším poslední měsíce. Čas od času se ale objeví i nová...

Je libo zelený přeliv? Aplikace Teleport změní barvu obličeje i pokožky

Je libo zelený přeliv? Aplikace Teleport změní barvu obličeje i pokožky

Aplikace 21. 9. 2017

Uvažovali jste někdy o kompletní změně image? Změnit účes, obarvit si vlasy, změnit styl oblékání, nabarvit kůži nazeleno…...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail